Baba Candır: Haluk Güney’i neden seviyoruz?

Baba Candır: Haluk Güney’i neden seviyoruz?
Mimiklerin efendisi
O sevimli bir patron…

İnşaat sektörünün büyük firmalarından bir tanesinin biricik, sevimli, hareketli patronu. Güney İnşaat artık babasından ona emanet. Şirketi bugünlere getirdiği için Hasan Bey'e pek çok teşekkür ediyoruz. Yoksa Haluk işten çok oyun oynamaktan batırmıştı ekmek teknesini. Elbette Haluk’u çok da gömmem. Çünkü Haluk gibi patronu olmasını isteyen kaç milyon insan vardır şu hayatta? Çalışanları için yenilikleri yapan Haluk, asistan almazlarsa önemli değil diyen yine Haluk. Kendi kendini asiste ederek çalışma şevkini herkese gösteren yine Haluk. Ofisin kapısından güne enerjiyle başlayıp çalışanlarını motive eden yine Haluk. Daha ne yapsın büyük patron? Sahiden düşündüm de bir mangal partisi verebilir. Hatta eski günleri yad etmek için ekibi paintball oynamaya götürebilir. Orman parkurları da alternatifler olabilir. Ne de olsa büyük şirketin sorumluluğu Haluk’un omuzlarında. O ne derse o olur.^^ Seviliyorsun büyük patron.

Patron gibi patron^.^

Ne kadar da kendine kırmızı halı serilmesi emrini veren patron

O yardımsever bir damat…

İş hayatında bebek yüzlü olması, karizmatik olması kayınpederine yardım etmesine engel değil. Çünkü Haluk her öğrendiğini yanına kâr sayıyor. Ece şekeriyle evlenip ailesiyle arasına set de çekebilirdi. Yalnız işte o zaman Haluk Güney olmaz, kötü damat olurdu. Kayınpederinin yanında süt dökmüş kedi olmasıyla gönülleri bir kez daha fethetti ve bir kez daha sevdirdi kendini. Hatırlasanıza henüz Ece ile evlenme aşamasındayken nasıl da Salih Baba’nın yanında koşturuyordu. Tamam canım direktifleri Ece’den alsa da içten gelen yardımlarını es geçemeyiz. Evlendikten sonra da yufka açmak için kolları sıvadığını unutmayalım. Ne de olsa Haluk Güney kolay yetişmiyor, kesin bilgi.^^

Ayrıca Tava Nermin gibi bir haladan da geçer not alıp ilerlemek hiç kolay değil. Yazılı sınav üzerine sözlü peşine de 5.dereceden mülakat gibi diyebiliriz. Üstüne üstlük tek çocuk olup şımarıklığı Ece ile yenerek buralara kadar gelmesi Haluk’u bir kez daha sevmemize neden oldu. O Haluk ki nereden nereye geldi, hey gidi günler.

Oğullarından daha iyi damat <3

"Yufka açmayı biliyormuş gibi yap" By Haluk

Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER