Meryem sen bizim her şeyimizsin!

Meryem sen bizim her şeyimizsin!
Bir Pantene Altın Kelebek ödüllerini daha geride bıraktık. Gece ile ilgili söylenebilecek, bir çoğu zaten internetlerde konuşulan çok mevzu var ancak ben sadece çok bayıldığım bir andan bahsetmek isterim. Bu an, Meryem Uzerli’nin İlker Kaleli’ye En İyi Erkek Oyuncu ödülü vermeden önce yaptığı konuşmadan başka bir şey değil elbette. İzlemeyen varsa önce tekrar bir izleyelim isterim.


 
‘En İyi Erkek Oyuncu ödülü veriyorum ama ben aslında adam seçmeyi beceremiyorum’ temalı konuşmasını duyunca Meryem Uzerli’yi neden çok sevdiğimi bir kez daha hatırladım. Bu kadar komplekssiz, bu kadar kendiyle barışık ve bu kadar zeki bir insanı her zaman aramızda göremiyoruz maalesef. Sadece Altın Kelebek değil, memleket sınırları dahilinde yapılan ödül törenlerinin bir çoğunun aşırı sıkıcı geçmesinin ve izlerken başkaları adına utanmaktan koltuktan koltuğa zıplamamızın nedeni de bu zaten. Ödül almayanın hiç gelmemesi, ödül alanın ödülüyle beraber törenin sonunu bile beklememesi, sunucunun ‘Tamam tamam töreni iki saatte bitireceğim’ diye güya şakalar yapması hep bundan. Bir barışsak kendimizle, azıcık rahatlasak, kendimizi dünyanın en tepesinde görmekten ve ‘O kadar rakipsizim ki Allah’ım nerelere gideyim?’ diye her gün aynalara sormaktan vazgeçsek neşemizi bulacağız. Meryem Uzerli de Almanya’da değil de bu topraklarda büyüseydi yakaladığı bunca şöhrete rağmen böyle bir insan olabilir miydi acaba? Onu bu kadar özgür kılan Alman tarafıysa eğer, ‘batının ahlaksızlığı’nı almaktan korkutularak geçirdiğimiz cümle seneleri batının kendiyle barışıklığını ve samimi özgüvenini alarak geçirseydik keşke demekten başka bir şey gelmiyor elimden.

Her şeye rağmen kıymetli bir ödül olarak gördüğüm Altın Kelebek'i kazananları tebrik eder, kazanmayanlara bir sonraki tören için şimdiden başarılar dilerim. İyi seyirler. 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER