Kasaba polisiyesinde gökkuşağı: Eyewitness

Kasaba polisiyesinde gökkuşağı: Eyewitness
Görgü tanığı olmak ister misiniz?
Eyewitness, Øyevitne isimli 2014’de 6 bölüm çekilen mini Norveç dizisinin uyarlaması olup 16 Ekim 2016 itibarıyla USA Network’de yayınlanmaya başlayan bir polisiye gerilim. 10 bölümlük Amerikan versiyonundan henüz 3 bölüm yayınlanan dizinin ikinci sezonunun olup olmayacağı ise kesinleşmiş değil.

Julianne Nicholson'u kasabanın şerifi Helen rolünde görüyoruz. Nicholson daha önce Masters of Sex, Boardwalk Empire, The Red Road gibi dizilerde rol almış. İşini çok seven bir karakter Helen, bazen kocasından ve koruyucu annelik yaptığı oğlundan daha çok heyecanlanmasını sağlayan mesleğine tutkun… Kasabada işlenen bir cinayet sonrasında yaşanan olaylarda ona çok iş düşüyor.

Dizinin diğer iki başrolü ise henüz yolun başında olan iki genç oyuncu.

Tyler Young (Philip), daha önce Empire, Chicago Fire gibi birkaç dizi ve kısa filmde rol almış olsa da ilk ciddi işi Eyewitness diyebiliriz. James Paxton (Lukas) ise Texas Rising dizisinde küçük bir rol almış ve o da Tyler gibi birkaç filmde bulunmuş.

Dizinin senaristi ise From Paris with Love, 3 Days to Kill gibi filmlerden hatırlayabileceğimiz Adi Hasak.

Eyewitness, düşük bütçeli bir iş olduğu ilk bakışta anlaşılan, standart kasaba dizilerinden bir tanesi. Onu diğerlerinden ayıran ise başrol çiftin eşcinsel olması... Sıradan bir konuyu bu kez genç çifti kız-erkek seçmek yerine erkek-erkek seçerek işlemişler ve bu oldukça güzel bir ayrıntı olmuş.

Lgbti temalı dizilerin genelinde konu sadece onların hayatları hakkında olup ilişkiler de o merkezde döner. Ya da daha alışılmış bir durum olarak bir sürü çiftin yanında bir tane Lgbti üyesi birey/çift olur. Bu kez durum biraz daha farklı, bu kez ‘normal’ konulu bir dizinin tek genç çifti Lgbti içeriyor. 


Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER