Haftalık reyting analizi: The Great Indoors, Mom ve diğerleri

Haftalık reyting analizi: The Great Indoors, Mom ve diğerleri

Televizyon dünyası için tarihi bir hafta yaşadık. Reytinglerde hala hız kesmediğini sıklıkla not ettiğim The Smipsons kendisine tüm zamanların en uzun süren dizisi unvanını kazandıran 2 sezonluk yenilemeyi kaptı. Bu hafta onun yerine yayınlanan beyzbol yayınında da Cubs tarih yazmakla meşguldü. Fox’un cebine ise paralar dolmaktaydı. Diğer kanallar aynı şekilde mutlu değildi ne yazık ki. Hem futbol, hem beyzbol, hem de The Walking Dead karşısında kalan CBS ve ABC dizileri dudak uçuklatacak düşüklükte sonuçlarıyla geceyi kötü kapattı.

Pazartesi günü Cadılar Bayramı olması sebebiyle seyirci pek ekran başında değildi. Bu durum en çok CBS’I yaraladı ve tüm dizileri epey düşük sonuçlar aldı. Fakat bu haftanın rakamlarıyla dizileri değerlendirmek pek doğru olmayacağı için çok üzerinde durmuyorum.

Salı ve Çarşamba günleri normal sonuçlarla geçtiği için üzerinde çok durmayacağım ama ABC’nin yeni dizisi American Housewife’ın tam sezon siparişi aldığını not düşeyim. Cidden hem içerik, hem de reyting olarak iyi gidiyor. Bu kadar kötü tanıtımlardan böylesi performans çıkarabildikleri için fazladan alkışı hakediyorlar doğrusu.

Perşembe’ye gelecek olursak, CBS’in komedi bloğunda daha düşük sonuç alan The Big Bang Theory’nin ardından The Great Indoors’un ikinci bölümünde nispeten iyi bir sonuç aldığını söyleyebiliriz. Ama dürüst olmak gerekirse o saate hangi diziyi koysanız böyle bir sonuç alırdı. O yüzden CBS daha iyi dönüşleri olacak bir diziyi denemek amacıyla bu diziye kıyabilir, sevenleri henüz çok bağlanmasın. Mom ve Life in Pieces beklentileri karşılamaya devam ediyorlar, ki bu beni çok mutlu ediyor. Superstore ve The Good Place de NBC için bulunmaz nimet statülerini koruyorlar, üstüne üstlük hala çok iyi bölümler çıkarıyorlar. Maşallah diyeyim.

Sezon başlangıcı sanki daha dün gibiyken artık ufak ufak kış tatillerine geçiyoruz. Ocak’a kadar 1-2 iptal dışında heyecan verici gelişmeler olacak mı, hep birlikte göreceğiz.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER