White Collar 7 Yaşında!

White Collar 7 Yaşında!
Başrollerinde Matt Bomer ve Tim DeKay'in yer aldığı dram/polisiye türündeki dizi "White Collar" bugün tam 7 yaşına girdi.

Yayın hayatına 2009 yılında USA Network kanalında başlayan White Collar, Jeff Eastin tarafından yaratıldı. Dizi başta İngiltere, Fransa, Almanya, Yeni Zelanda, İtalya, İspanya ve Japonya olmak üzere pek çok ülkeye satılarak geniş bir izleyici kitlesine ulaştı. Matt Bomer'ın azılı bir suçlu olan Neal Caffrey'i ve Tim DeKay'in de FBI Ajanı Peter Burke'ü canlandırdığı yapım, ülkemizde de FOX Crime kanalında ekrana geldi. Yıllarca süren kedi-fare kovalamacasının ardından bir dolandırıcı ve bir FBI ajanının alışılmadık iş birliğinin anlatıldığı dizide Caffrey ve Burke, en zor suçları çözmek için en zeki suçluyla çalışmak gerektiğini kanıtladılar. Bu sürükleyici yapımın konusu ise şöyle:

Suç dehası Neal Caffrey, sonunda can düşmanı olan FBI Ajanı Peter Burke tarafından yakalanmıştır. Ancak cezasını çekmesi için gönderildiği maksimum güvenlikli hapishaneden kaybettiği aşkını bulmak için kaçar. Ajan Burke, Neal'ı tekrar yakalamayı başarır, Neal ise hapishaneye geri dönmek istemez. Bu sebeple Ajan Burke'e alternatif bir plan sunar; yakalanması zor olan suçluları ele geçirmek için federal ajanlarla iş birliği yapacaktır. Ajan Burke, başlangıçta bu teklife pek de sıcak bakmaz ama zamanla Neal'daki sezgi gücünün ve olayların iç yüzünü anlama kabiliyetinin ne kadar güçlü olduğunu fark eder.

Senaryosunu Jeff Eastin, Joe Henderson, Jim Campolongo ve Mark Goffman'ın birlikte yazdığı, yönetmen koltuğunda ise Michael Hurst, Rick Jacobson ve Jesse Warn'ın bulunduğu yapımın oyuncu kadrosunda Matt Bomer ve Tim DeKay'in yanı sıra Willie Garson, Marsha Thomason, Tiffani Thiessen, Sharif Atkins ve Natalie Morales gibi isimler yer alıyordu. Dizi, Bomer'a People's Choice Awards'da Kablolu TV'de En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandırdı.

Toplamda 6 sezon ve 81 bölümden oluşan White Collar, başarılı bir yayın hayatının ardından 2014 yılında ekranlara veda etti. Diziyi hatırlamak için yazının devamındaki tanıtım videosuna göz atabilirsiniz.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER