Dexter 10 Yaşında!

Dexter 10 Yaşında!
Başrolünde Michael C. Hall'ün yer aldığı polisiye/gerilim dizisi Dexter, bugün tam 10 yaşına girdi.

Yayın hayatına 2006 yılında Showtime kanalında başlayan Dexter, Jeff Lindsay'in Dexter serisinin ilki olan Darkly Dreaming Dexter adlı romanından televizyon ekranlarına uyarlandı. Miami Metro Polis Departmanı'nda "kan sıçrama analizcisi" olarak görev yapan ve aynı zamanda kötü adamları öldüren bir seri katil olan Dexter Morgan'ın hikayesini konu edinen dizi, ekrana geldiği tarihlerde herkes tarafından büyük ilgi gördü. Dizide Dexter Morgan rolüne başarılı bir şekilde hayat veren Michael C. Hall, Altın Küre de dahil olmak üzere pek çok adaylığa ve ödüle layık görüldü.

Dexter Morgan karakteri, ilkeli bir seri katil olarak oldukça farklı bir imaj çiziyordu. Masum insanları öldürmeyen Dexter, kurbanlarını kesinlikle suçlu olduklarına kanaat getirdiği kişilerden seçiyordu. Asla yakalanma ve asla masumları öldürme ilkesini benimseyen kahramanımız, sekiz sezon boyunca Miami'nin en azılı suçluları Buz Kamyonlu Katil/Rudy Cooper/Brian Moser, Little Chino, Miquel Prado, The Skinner, Arthur Mitchell/Trinity Killer, Jordan Chase, Travis Marshall ve Isaak Sirko ile karşı karşıya geldi.

Yaratıcılığını James Manos'un yaptığı dizinin toplamda 8 sezonu ve 96 bölümü bulunuyor. Dizide Michael C. Hall'e Julie Benz, Jennifer Carpenter, C.S. Lee, Lauren Vélez, David Zayas, James Remar ve Desmond Harrington gibi isimler eşlik ediyor. Başarılı bir yayın hayatının ardından 2013 yılında ekranlara veda eden Dexter'ı anımsamak için aşağıdaki tanıtım videosuna göz atabilirsiniz.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER