Scarlet Heart Ryeo: Aşkta ve savaşta her şey mübahtır!

Scarlet Heart Ryeo: Aşkta ve savaşta her şey mübahtır!
SBS (Seoul Bradcasting System) kanalında ekrana gelen Kore ve Amerikan ortak yapımı "Moon Lovers - Scarlet Heart: Ryeo" dizisi, uluslararası platformlarda yükselen bir grafik çizmeye devam ediyor.

Başrollerinde Lee Joon Gi, Lee Ji Eun ve Kang Ha Neul'un yer aldığı, SBS &NBC ortak yapımı "Moon Lovers - Scarlet Heart: Ryeo" Çinli yazar Tong Hua'nın Bu Bu Jing Xin adlı romanından televizyona uyarlandı. Yüksek bütçesi ve çekim kalitesiyle göz dolduran yapım, her ne kadar Kore'de beklenilen etkiyi yaratamasa da ekrana geldiği diğer ülkelerde izleyicilerin büyük beğenisini topluyor. Çin, Singapur ve Malezya'da en çok izlenen dizi olmayı başaran Scarlet Heart: Ryeo, Çin'in en büyük online dizi izleme platformu olan Youku'da 1.3 milyar izlenme sayısına ulaştı.

Dizi, güneş tutulması sırasında 21. yüzyıldan Goryeo Hanedanlığı zamanına geri giden ve orada diğer insanların korkudan önünde titrediği İmparator Gwangjong/4. Prens Wang So’ya (Lee Joon Gi) aşık olan genç bir kızın (Lee Ji Eun/IU) hikayesini konu ediniyor. Yüzündeki yara izi yüzünden ailesi tarafından dışlanan 4. Prens, hayatı boyunca diğer insanların aşağılamalarına maruz kalıyor. Ancak bu durum Go Ha Jin/Hae Soo'nun hayatına girmesiyle bir anda değişmeye başlıyor. Hae Soo ile birlikte aşkı tadan Wang So, onu korumak uğruna herkese meydan okumaktan çekinmiyor. 


"Soldan sağa doğru sırayla Wang Yo (3. Prens), Wang So (4. Prens), Hae Soo, Wang Wook (8. Prens),
Wang Jung (14. Prens), Wang Eun (10. Prens), Baek Ah (13. Prens), Wang Won (9. Prens)"

Senaristliğini Jo Yoon Young'un yaptığı ve yönetmenliğini A Love to Kill (2005), Iris (2009), Padam Padam... The Sound of His and Her Heartbeats (2011), That Winter, the Wind Blows (2013) ve It's Okay, That's Love (2014) gibi yapımlardan tanıdığımız Kim Kyu Tae'nin üstlendiği dizinin oyuncu kadrosunda Lee Joon Gi, Lee Ji Eun (IU) ve Kang Ha Neul'un yanı sıra Hong Jong-hyun, Byun Baekhyun, Ji Soo, Nam Joo Hyuk, Yoon Sun Woo, Jo Min Ki, Park Ji Young, Kang Han Na, Z.Hera gibi isimler yer alıyor.

Peki, bu kadar çok Kore dizisinin arasında bu hikayeyi ilginç kılan unsur nedir? Öncelikle dizinin başrol oyuncusu Lee Joon Gi'nin performansı, sizi başlı başına ekrana çekmek için bir sebep sayılabilir. Tarihi dramalardaki başarısını kanıtlayan oyuncu, bir kez daha yeteneğiyle izleyiciyi kendisine bağlamayı başarıyor. Ayrıca ona eşlik eden 8. Prens rolündeki Kang Ha Neul da bir o kadar "lezzetli" oyunculuğuyla partnerinden aşağı kalmıyor. Dizi, modern unsurlarla bezeli tarihi bir dram olsa da komedi unsurlarına sıkça yer veriyor. Ayrıca uyarlama bir yapım olmasına rağmen kreatif lisansa sahip olduğu için senaryonun tahmin edilebilirliği ortadan kalkıyor. Tarihteki büyük olaylar üzerinde fazla değişiklik yapamayacakları malum ama varış noktasına ulaşana kadar izleyecekleri yol tamamen senarist ekibin yaratıcılığında bitiyor. 

Toplamda 20 bölümden oluşan Moon Lovers - Scarlet Heart: Ryeo, izleyicileri aynı zamanda Kore'nin tarihi ve doğal güzellikleri ile de buluşturuyor. Baekje Kültür Merkezi, Cheonjuho Gölü ve Ondal Turist Parkı gibi birbirinden güzel mekanları dizide görmek mümkün. Dizinin OST'lerini seslendiren Lee Hi, SG Wannabe, EXO, Im Sun Hae, Baek A Yeon ve Davichi gibi isimlerle birlikte Scarlet Heart: Ryeo hem gözünüze hem de kulağınıza hitap etmenin sözünü veriyor.


"Cheonjuho Gölü"  

Prömiyerini 29 Ağustos'ta yapan Moon Lovers - Scarlet Heart: Ryeo, pazartesi ve salı günleri Kore saatiyle 22.00'da SBS kanalında ekrana geliyor. Yazının devamında dizinin tanıtım videosunu bulabilirsiniz.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER