Yolunuz hep açık olsun Rüzgarın Kalbi Ailesi!

Yolunuz hep açık olsun Rüzgarın Kalbi Ailesi!
Filmevi'nin Fox Türkiye için hazırladığı drama Rüzgarın Kalbi, cumartesi günleri ortalama 4-5 aralığında değişen reytinge sahipti ve günü birincilikle kapatıyordu. Fakat birden bire yayın günü değiştirildi ve pazartesi gününe transfer oldu. Geçen sezonlarda pazartesi geceleri Paramparça ve Kırgın Çiçekler'in reyting savaşına şahit olduk. Yeni sezonda bu yarışa, Kanal D cephesinde yarışa çıkan Babam ve Ailesi'yle birlikte çok fazla ses getiren ve reyting listesinde kısa zamanda açık ara zirveye yerleşen Ay Yapım'ın Show Tv için hazırladığı İçerde de eklendi. 

Rüzgarın Kalbi hikayesi ve o hikayeyi sunuş şekliyle bu dört diziyle yarışabilecek bir proje değildi. Yayın günü nedeniyle hitap ettiği kitle de daha farklıydı. Yedi hafta boyunca Cumartesi akşamı Rüzgarın Kalbi izlemiş ve her hafta Fox Türkiye'yi listede tutmayı başarmıştı. Dizinin son bölümlerinde bir miktar seyirci kaybetmesi kanalın reyting projeksiyonunda göz yumulamaz bir orana gelmiş olmalı ki ani bir kararla yayın günü pazartesiye alındı ve Rüzgarın Kalbi'nin ipi çekildi. 

Ekran karşısına otururken, bir diziye bağlanmak, hikayesinin içine girmek ve takip etmeye değer bulmak isterim. Kanalların pastadan pay kapmak için kurguladıkları stratejileri düşünmem, hesaplamam. Çünkü ben seyirciyim. Hikaye akışı açısından beklenmeyen final kararları insana, o dizi ve o kanalda geçirdiği zamanı boşa harcamış gibi hissettiriyor. 

Rüzgarın Kalbi'nin final yapma sebebinin pazartesi günü yayınlanan 8. bölümde aldığı düşük sonuç olduğunu düşünmüyorum. Çünkü gün değişikliği kararını alan herkesin bu sonucu ön görebildiğini düşünüyorum. Cumartesi gününde kalsaydı, hikayenin ve oyunculukların daha çok yolu olacaktı. Fox'ta yayın hayatına girecek yeni diziler var diye, izlediğim ve sevdiğim diziden mahrum kalmak zorunda olmadığımı düşünüyorum. Belki ben ve benim gibilerin sayısı Rüzgarın Kalbi'ni hayatta tutmaya yetmedi ama ilgili kanal için seyir defterimize not düşmemize engel değil: Güvenme..

Rüzgarın Kalbi'nin final yapmasına bir seyirci olarak çok üzüldüm. Ve belki ilk kez, yarım kalan bir dizinin arkasından, "Eee ben bunca zaman neden izledim o zaman?" demiyorum. Organ nakli gibi çok önemli bir konunun altını çizmeleri ve bunu sürekli vurgulamaları, örnek bir davranıştı. Buram buram aile sıcaklığı kokuyordu. Ekibin kamera arkasındaki tüm samimiyeti, doğrudan ekrana yansıyordu. Kalbin hep sevdiğini bulacağına olan inancımı tazeledim Rüzgarın Kalbi'yle. Mutluluk ve acının aynı anda yaşanabilmesinin ne demek olduğunu ve hiçbir şeyin göründüğü gibi olmayabileceğini öğrendim. Rüzgarın Kalbi'ni tek cümleyle özetleyecek olsam, "Kalbime dokundu." diyebilirim. 

Tüm ekibe bunca zaman gösterdikleri performans, harcadıkları emek ve ortaya çıkardıkları bu güzel iş için, bir izleyici olarak çok teşekkür ederim. Umarım her bir emekçiyle yeni ve uzun soluklu işlerde karşılaşırız. Yolunuz hep açık olsun Rüzgarın Kalbi Ailesi!
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER