Yaşasın, Kerem küllerinden yenilenerek doğuyor!

Yaşasın, Kerem küllerinden yenilenerek doğuyor!

Üzerine “Ne zaman açığa çıkacak?” diye uzun uzun kafa yoracağımız sır kalmadı. Artık herkes her şeyi biliyor. Rahat rahat uyuyabilir, yeni bölümde sonunda rayına oturan hikayemizdeki ana çatışmamızı izlemeye hazırlanabiliriz.Kerem Özkan; gerçek olamayacak kadar iyi, gönüllerin kahramanı, ince düşünceli, fedakar…  Kısa zaman içinde yaşadıkları, Bedia Hanım’dan ve Cansu’dan aldığı son darbeler bu naif adımın içinden nasıl farklı bir Kerem çıkartacak her birlikte izleyip göreceğiz.  Serbest kürsü yazılarını takip edenler yakından bilir; Kerem’le yıldızım pek barışmadı ama ‘yeni Kerem’ iyi işlenirse dizideki favori karakterim olabilir. Merakla bekliyorum.

Cansu’nun kimliği henüz ortaya çıkmamışken bir ileri iki geri ritminde ilerleyen ilişkilerinde Kerem’in canına tak demesini keyifle izledim. “Tek bir laf edip çekip gitmek yok artık.” Çok yerinde bir çıkış değil miydi? Cansu’nun ilişkilerini bitiren kaçışından sonra hala sorgulayıcı olması, her durumda zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışması, hatta Kerem’i annesine “Bana kötü davranıyor.” diye şikayet etmesi sizi de sinir ediyor mu? 
Ece - Mert barıştı. <3 Hem de çok minnoş bir barış oldu. Ece’nin çok iyi bildiği gerçekleri kabullenmesi için gözünü açtığından dolayı Kerem’e çok teşekkürler. Umarım Mert (Kerem’in dediği gibi.) Ece’nin üzülmesine asla izin vermez. Bedia cadısından korkmuyor da değilim, Ece’ye kıyamam… 

Neşeli hali o kadar sevimli ki üzgün olması içimi dağlıyor. Sevdiceği yanında olsa da onu üzen en önemli konu: Anne. Ben de Ece ile aynı fikirdeyim, annesi ölmedi, ölseydi bu kadar bahsi geçmezdi. Bakalım nasıl bir hikaye ile dahil olacak senaryoya… Girişte tüm sırlar açığa çıktı dedim ama gizli saklı kalan tek şey Mert’in Cansu’nun kimliğini çok önceden biliyor olması. Umarım Mert ne Kerem’e ne de Ece’ye (Özellikle de Ece’ye.) Cansu’nun kimliğini sunumdan çok önce bildiğini hissettirmez.

Her bölümde Ece’nin diyaloglarından sevdiklerimi cımbızla çekip çıkarmayı seviyorum. Bu haftaki favorilerim: “Erkeksiz hava sahası kurmak.” ve “Solo testte gerizekalı çıkmış gibi hissetmek.”

Gelelim dizinin kötü kalpli babaannesine… Bedia Hanım; sana ne demeli? O kadar çok serzenişte bulundum ki sana, artık yazmaktan yoruldum. Hele ki bu bölümdeki haddini çok aşan sözlerin üzerine ne desem boş, yaşça küçüğüm ama büyüklük yapıyor ve sessizlik hakkımı kullanıyorum. Bazen sessizlik bile çok şey anlatır. 

Yeri gelmişken, Bedia Hanım - Kerem sahnesinin devamını çok merak ediyorum. Kerem’in paraları asma kattan zemin kata savurmasına şahit olan Mert ve Ece’nin davranışı ne oldu? Bedia Hanım Kerem’in sözlerinin üzerine Mert-Ece ilişkisinin üzerine gidecek şeyler söyledi mi? Mert kapıyı çarpıp çıktı mı? Fragmanın ışığında: Aferin Mert, sıkıca tuttuğun o eli hiç bırakma. Koyu EcMer’ci olarak gelecek bölümün en seveceğim sahnesinin bu olacağını gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.

Yazı devam ediyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER