Talip dediğin kıskanç mı olur?

Talip dediğin kıskanç mı olur?
Günlerdir önce Kısmetse Olur, hemen arkasından da Esra Erol izliyorum. Yabancısı olduğum programlar değil elbette. Hatta tam tersi ama, bu kadar üst üste izleme imkanı bulamamıştım daha önce. Bu vesileyle kafamda oluşan bir takım soru işaretlerini paylaşmak isterim.

Esra Erol’un locasında (bilmeyenler için loca, taliplerini bekleyen adayların oturduğu yer) Şilan isminde bir aday var. 23-24 yaşlarında gayet hoş bir kız. Şilan Hanım’a talip olan beylerden en büyük beklentisi aşırı kıskanç olmaları. Tanışma esnasında paravanın diğer tarafındaki adaya ilk sorduğu soru hep bu eksende oluyor ‘Kıskanç mısınız? Mini etek giysem ne yaparsınız? Eski sevgilim arasa tepkiniz ne olur?’ Gelen talip eğer ‘Ben karışmam, herkes kendi kararını verebilir’ ayarında bir cevap verirse işte bu Şilan’ı kaybettiği an oluyor. Onun istediği cevaplar daha ziyade ‘Dağıtırım ortalığı, ne demek mini etek, ne demek eski sevgili? Benim kadınım evinden çıkmayacak, internete ben dediğimde girecek, aşırı kıskancımdır başka türlüsünü bilmem’ tadında, daha aşağısını asla kabul etmiyor.

Namus uğruna her gün onlarca cinayet işlenen, ‘Başkasıyla mesajlaşıyordu çektim vurdum’ haberlerinin en ana akım gazetelerde bile ‘Aşk cinayeti’ diye adlandırılabildiği, kadınların bir damla özgürlük uğruna nice savaşlar verdiği bir ülkede yaşayan gencecik bir kızın kendini kafeslere kapatmak istemesindeki sebebi düşünüyorum günlerdir. Neden olduğunu anlamasam da bu şekilde bir kısıtlama ile yaşamak istiyor diyelim, bunun için neden bir erkeğin müdahalesine gerek duyduğunun izahını bulmaya çalışıyorum.Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER