Suicide Squad'ın gişe hasılatıyla göz dolduruyor

Suicide Squad'ın gişe hasılatıyla göz dolduruyor
Beyaz perdenin son çizgi roman uyarlaması olan Suicide Squad dünya genelinde iki hafta önce vizyona girdi. Büyük eleştiriler alan yapım sinema izleyicilerinden ilgi görüyor.

Yönetmenliğini David Ayer'in üstlendiği film ülkemizde 12 Ağustos'ta gösterime başladı ancak yurt dışında 3 Ağustos'tan itibaren vizyona girdi. Böylece ilk iki haftasını tamamlamış oldu. İlk 13 günde 509 milyon dolar gişe hasılatı elde etmeyi başardı. Böylece eleştirilerin izleyicileri olumsuz şekilde etkilemediği ortaya çıktı.

Suicide Squad daha önce yaptığı açılış ile dikkat çekmişti. Elde edilen başarı ile ağustos ayında vizyona girip en çok izlenen film olma unvanını kazanmıştı. Tüm bu gelişmeler de Warner Bros.'un yüzünü güldürmeyi başardı.

Yapımı bu sene vizyona giren diğer çizgi roman uyarlamaları ile karşılaştırmak gerekirse: Captain America: Civil War filmi ilk 13 günde 494 milyon dolar, Deadpool ise 256 milyon dolar kazandırmıştı. Bu açıdan bakıldığında Suicide Squad'ın başarısı daha net bir şekilde ortaya çıkıyor.

Eleştirilere maruz kalmasına rağmen gişede fırtına gibi esen yapım  Jared Leto, Will Smith, Margot Robbie, Cara Delevingne, Jai Courtney, Joel Kinnaman, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Karen Fukuhara, Jay Hernandez, Adam Beach ve Viola Davis gibi isimleri bir araya getirdi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER