Kiralık Aşk: Hadi beni ikna et

Kiralık Aşk: Hadi beni ikna et
Kiralık Aşk 10.bölüme ait hislerimi hiç kıvırtmadan ve uzatmadan özetlemek isterim. Canımın içi, gözümün nuru biricik aslan yürek Defne’ye resmen sinir oldum, hem de öyle böyle değil. Tamam, biliyoruz onun da elini kolunu bağlayan haller ve Ömer’e kapıldıkça zonklayan bir vicdanı var ama yine de Ömer’in bu kadar nazı kaprisi hak etmediği kanaatindeyim. Ne yapsa yaranamadı bu bölüm çocukcağız. Duvar gibi adam dile geldi ama bizim kız ser verdi de sır vermedi. Yine de bölüm sonundaki o öpücük ihtimali ile tutundum hayata ve en sevdiğim sahneleri sıraladım.


Bir dur, bir dinle

‘Ben mi sana git dedim?’ diye soran Ömer

Ömer’i bırakıp üstüne de Sinan’ın asistanı olan bizzat kendisi değilmiş gibi, gazeteci Feryal ile Ömer arasındaki bir zamanlar yaşandığı rivayet edilen flörtleşme yüzünden Ömer’e trip atan, ‘E artık ben de gittiğime göre rahat rahat şey yaparsınız’ diyen Defne’ye Ömer’in sorduğu bu soru kalbimi kırdı, sol tarafımdan gelen bir çıt sesini resmen duydum. Her zaman gizemli, soğuk ve ulaşılması zor olanın Ömer olduğuna inanmıştım ama ‘Farkında mısın, ben hayatımda ilk defa birine gitme dedim’ dediğinde anladım ki adam haklı, konu kilit. Daha açık konuşmaya da dünden razıydı üstelik. Defne’nin çaresizliğini bilmeyen insan da değiliz ama yine de madem Ömer’le olamayacağına karar verdin, bu hallere gerek var mı? Ömer’in neden birlikte olamayacaklarına Defne tarafından ikna edilmek isteyişindeki o naiflik ve korku içime oturdu.


Ne de çok almış

Torpidodaki kurabiyeler

Şükrü Abi’nin söylemesiyle torpidoyu açıp da kurabiyeleri gören Defne önce çok sevindi ama Ömer’in can havliyle ‘Geçen gün aldık, bugün değil. Lansmandan önce.’ diye durumu açıklamasıyla iştahı kaçtı, yemedi kurabiyeleri. Ne bekliyordu ki? Sinan’ın asistanı olan kendisi, daha o sabah Ömer’in ‘Daha açık konuşmak istersen onu da yaparım’ cümlesini adamın boğazına dizen kendisi, Ömer’in canı daha fazla yanmasın diye çabalamasına bozulan yine kendisi. Ömer gibi bir adam bütün duvarlarını onun için bu kadar indirmişken başka ne bekliyordu? Ömer’in o kurabiyeleri alırkenki hali gözlerimin önüne geldi birden, burnumun direğinde hafif bir sızlama oldu mani olamadığım. Hangimiz bilmeyiz ki bin hevesle hazırladığımız bir sürprizin suratımızın orta yerinde patlamasının nasıl can yaktığını?

Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER