Düşler ve gerçekler ayrı ayrı yaşar

Düşler ve gerçekler ayrı ayrı yaşar
Hayat bazen öyle insafsız ki
Geç kalmış Kiralık Aşk yolculuğumda güle eğlene giderken, altıncı bölüm itibariyle kafamı duvara tosladım, hem de ne tos. Normal şartlarda bir diziyi anlatmaya sonundan başlanmaz elbette, ama şimdi herkes diziyi çoktan seyrettiği ve sezon finalinde olduğu için, hiç lafı uzatmadan konuya gireceğim.  


Küçük bir boşluğundan yakalar

Teknede son sahneyi Biliyorsun’la bitirmek nedir arkadaşım? Bir kere Biliyorsun denen şarkıyı necefli maşrapa eşliğinde çalsan ben yine ağlarım. ‘Haklısın biraz geç karşılaştık’ diye bir cümle geçiyor o şarkıda, bildiğin sülalene sövseler daha hafif kaçar. İnanıyorum ki şu memlekette Biliyorsun eşliğinde herkes kendi filmini, kendi on üç bölüm dizisini çeker. Bir de üstüne dünyalar tatlısı Defne’nin o bakışı, Ömer Yasemin’e ‘Gidelim mi buradan?’ dediğinde öleyazmasıyla ben iyice perişan oldum. Tamam bir tatsızlık olacağını bekliyordum ama bu kadar ağırına hazır değildim, kim olabilir ki?


Hissettirmez en zayıf anını

Halbuki ne de güzel başlamıştım bölüme. Defne’nin sırrı ağzından kaçırmadığına emin olmuş, sonra da organizatörü Yasemin bile olsa, Ömer’in doğum günü hazırlıkları için inceden heyecanlanmış, havaya girmiştim. ‘Ayrıca benim cephanemden ne olur kızım, epi topu kuru bir sevda işte’ diyen İso’ya bir miktar gözlerimi doldurmuş, cephanelerimi küçümsemeden beni seven kim varsa onları aklıma düşürmüştüm. Defne'nin ‘Belki bizi bir bulut tutar diye kendimizi sırtüstü uçurumdan aşağı mı bırakacağız?’ sorusundaki gizli öznenin, kendimi sırtüstü uçurumdan aşağı bıraktığımda beni tutacak o insanlardan başkası olmadığını fark edip varlıklarına bininci kez şükretmiştim. Friends'in ilk bölümlerinden birinde Rachel arkadaşlarına bakarak 'I've got magic beans' der Sihirli Fasulye Sırığı'na gönderme yaparak. İşte Defne'nin bulutu aklıma o sahneyi getirdi bir de.


Seni ta yüreğinden yakalar

 Defne’nin Ömer’e doğum günü hediyesi olarak Aşk ve Gurur’un ilk baskısını almasına karar vermesine her şeyden çok sevinmiştim. Kitap hediye etme alışkanlıklarımızın neden sessizce azalarak bittiğine anlam veremeyen birisiyim zaten, hele konu Aşk ve Gurur’sa beni cepte bil. Defne’nin kitap parasının bir kısmını kitapçıyı temizleyerek ödemeye çalışması zaten Defne ve ötesi bir hareketti, on puan da oradan verelim.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER