Geçmişten gelen ilan-ı aşklar

Geçmişten gelen ilan-ı aşklar
Dikkati dağınık bir Defne
Kiralık Aşk’ın birinci yaşı türlü çeşitli etkinliklerle kutlanırken, ben de beşinci bölümü bitirmenin bana verdiği yetkiye dayanarak dizide şu ana kadar en sevdiğim aşk itiraflarını yazmak istedim. Kelimelerin dünyayı ele geçirebileceğine inanırım, buyurun gözümde bunun adeta ispatı sahneler.  


İşte o gülüş

1)  Defne’nin dağılan dikkati

Neriman Hanım’ın son dakika deparı sayesinde Ömer’le birlikte sempozyuma Yasemin’in yerine giden Defne’nin o tedirgin sevincine ve denize nazır yedikleri yemekte Ömer’e söylediği ‘Gülmenize gerek yok, dikkat dağıtıcı oluyor.’ cümlesine tarifsiz bayıldım. Bu bir aşk itirafı olmamakla birlikte, belki de yüz ‘Seni seviyorum’dan daha etkili oldu bende, bunda gülüşün Ömer’e ait olmasının etkisi de büyük elbette. Gülüşüyle dikkatimizi çok fena dağıtan o insanla karşılaştığımızda Defne kadar içten bir şekilde kurabilseydik bu cümleyi belki de tüm aşk acıları tarihe karışır, hayat bayram olurdu (KURAMADI).


Sanki bir duman da geliyor?

2)  Nihan’ın hoşlandığı çocuk itirafı

Defne’ye ‘Hoşlandığım bir çocuk var’ diye anlatmaya başlayan Nihan’ın ‘Bildiğin benim şuramdan yanık kokusu geliyordu.’ deyişi âşık olduğunu itiraf etmenin en kral şekliydi bence, yazanın da oynayanın da eline sağlık. Âşıkken bastığımız yeri bilmememiz, yerde mi gökte mi olduğumuzdan bihaber olmamız ve adımızı bile unutmamız hep o yanık kokusundan işte. Ne güzelsin sen Nihan, hiçbir parfümün yerini tutamayacağı o kokuyla hep çok mutlu ol.

Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER