Yemek pişiremiyorum öyleyse izlerim!

Yemek pişiremiyorum öyleyse izlerim!
Yemek benim için bir tutku demek isterdim ama diyemeyeceğim. Çünkü ‘yemek için yaşayanların’ ülkesinde nadir bulunan 'yaşamak için' yiyen tiplerdenim. Aslında güzel yemekleri severim, damak tadıma dikkat ederim, seçerim ama yemek için de yaşayacak biri değilim. Gel gör ki yemek programı izlemeye de bayılırım. Benim için asıl tutku yemek programı izlemek! Annem hep söylenir, "Yapmayı çok biliyor gibi ne izliyorsun anlamıyorum?" der. Evet denemiyorum belki ama aklıma yazıyorum izlediklerimi ve inanıyorum bir gün yemek yapmam gerektiğinde bu izlediklerimin faydasını göreceğim. Evet evet cidden buna inanıyorum!

Hemen konuya giriyorum. Bir yemek programı izleyicisi olarak Home Tv takip etmekten en zevk aldığım televizyon kanalıydı. Sonra bir gün kanallar arasında gezinirken bizim eski Turkmax'in şekil değiştirdiğini adının yanına "Gurme" eki aldığını ve artık sadece yemek programları yayınlanacağını öğendim. Mis gibi Home Tv var, buna ne gerek var dedim ama gel zaman git zaman bir de baktım ki ‘Turkmax Gurme’ en vazgeçilmez yemek programlarımın tek adresi olmuş.

Turkmax Gurme'de (yanlış saymadıysam) 19 tane yemek programı yer alıyor. Bazılarını severek izliyorum, bazılarıyla pek denk gelemiyoruz, bazılarını ise ne yalan söyleyeyim izlemek içimden gelmiyor. Sadık bir yemek programı takipçisi olarak kanalın programlarına tek eleştirim, "neyse ki önceden hazırlanmışı var" kalıbının çok az kullanılıyor olması çünkü yemeğin her aşamasını uzun uzun izlemeyi sevenlerden değilim. Patatesin soyulmasını, doğranmasını izlemek istemiyorum mesela.

Lafın başında, sevdiğim ve sevmediğim programlar var demiştim şimdi kısa kısa onlardan söz etmek istiyorum.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER