K-Drama en yeniler: Mirror of the Witch, The Flower in Prison, Dear My Friends, Master of Revenge

K-Drama en yeniler: Mirror of the Witch, The Flower in Prison, Dear My Friends, Master of Revenge

En yeni tarihi Kore dizileri 

Tarihi Kore dizilerinin özellikle Türk izleyicilerinin kalbinde çok ayrı bir yeri vardır. Bugün her ne kadar, fantastik yapımlardan romantik-komediye kadar çok çeşitli türlerde Kore dizileri izleme fırsatı yakalıyorsak da, dram türündeki tarihi diziler hala bizleri ekran başına çekmeyi başarıyor. Bu yüzden, sizler için güncel tarihi Kore dizilerini derlemeye çalıştık.

Lanetlenmiş bir prenses ve genç bir hekimin hikayesi

Fantastik-romantik-tarihi Kore dizisi fanlarına oldukça heyecan verici bir haberimiz var. Yoon Shi-yoon ve Kim Sae-ron’un başrollerini paylaşacağı Mirror of the Witch 13 Mayıs’ta ekranlarla buluşuyor. Dizi, genç bir adamla doğumunda büyülenmiş bir prensesin karşılaşmasını konu alıyor.

Dizinin hikayesi, Dongui Bogam adlı Joseon Hanedanlığı zamanında Heo Jun adındaki kraliyet hekimi tarafından yazılmış eski bir tıp kitabından esinlenilmiş. Yoon Shi-yoon’un canlandıracağı karakter de Heo Jun olarak belirlenmiş olduğundan, dizinin konusu oldukça ilginç olacağa benziyor.

Hapishanede bir çiçek

Bir diğer tarihi dizi ise, yarın akşam seyircinin karşısına çıkacak olan The Flower in Prison. Dizi, Joseon Hanedanlığı zamanında hapishanede doğmuş yetenekli ve akıllı Ok Nyeo’nun (Jin Se-yeon) hikayesini anlatacak. Genç kızın insan hakları ve adaleti sağlama mücadelesine tanık olurken, dönemin toplumsal yapısını da yakından tanıma fırsatı yakalayabileceğiz. Trailer’da, son olarak Empire of Gold dizisindeki rolüyle birlikte büyük beğeni toplayan aktör Go Soo’yu da görüyoruz ancak, rolü hakkında henüz pek bir bilgi yok. İzleyip göreceğiz.

Dizinin fragmanı;


Jackpot: krala karşı gelen kumarbaz bir prens

Son olarak 10. bölümüyle ekranlara gelen tarihi drama Jackpot, ceza olarak sıradan bir hayat yaşamaya zorlanan bir prensin kumar yeteneğini kullanarak kraldan intikam almasını anlatıyor. Jang Geun-suk’un başarılı oyunculuğuyla adından epey söz ettiren, 24 bölüm sürecek olan dizi Haziran ayı ortasında son bulacak. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER