Haftalık reyting analizi: The Catch ile Shondaland'e yeni darbe

Haftalık reyting analizi: The Catch ile Shondaland'e yeni darbe

Pazar günü Amerika’nın özel müzikal yayınları furyasının son halkası The Passion ekrana geldi ve kendisinden önce gelen projeler kadar iş yapmadı. Bunu insanların sıkılmasına mal etmek için henüz erken; ama bir sonraki müzikal de benzer bir hüsrana uğrarsa bu trendin son bulduğundan bahsetmeye başlayabiliriz. Little Big Shots yine şahane izlenme oranlarına ulaşırken CBS’in Pazar gününe aldığı Elementary biraz hasar gördü. Zaten o saat diliminde tek amaç bölüm sayısı arttırmak olduğu için kanal bunu sıkıntı etmedi ve diziyi yeniledi. Kendi saatinde yayına gelen Crowded ise epey düşerek beklenilen başarıyı yakalayamayacağının sinyallerini verdi. Dilerim ki NBC komedilerinden kurtulan The Carmichael Show olsun.

Pazartesi günü Dancing with the Stars sezona düşük başladı; ama yine de kanalını çok üzdüğünü söylemek zor. The CW’nun yenilediği Crazy Ex-Girlfriend iyiden iyiye düşmeye başladı. Seneye kaç bölüm ekranda kalır, hangi güne sürülür bilmiyorum. Tek bildiğim, daha fazla seyirciyi hak eden güzellikte bir dizi olduğu.

NBC’nin eleştirmenler ve şahsım tarafından pek beğenilmeyen medikal dizisi Heartbeat (Kelime oyunu ne şirin değil mi? Değil.) Salı günü yayına başladı. The Voice arkasında yayınlanmasına rağmen ancak ortalama bir izlenme oranına ulaşabildi. Asıl yayın günü olan Çarşamba’da ise onu bile kaybederek kalp atışlarının pek güçlü olmadığını (kelime oyunu böyle yapılır işte) göstermiş oldu.

Haftanın asıl olayı elbette ki yeni Shondaland dizisi The Catch’ti. Açıkçası ben sürekli seyirciyi şaşırtmayı amaç edinip, tempoyu yüksek tutmayı karakterleri adam gibi derinleştirmeye tercih eden TGIT dizilerinden biraz yoruldum. Bunun etkisini en çok How to Get Away with Murder’da yaşıyorum. The Catch eleştirmenlerce pek beğenilmedi. Mireille Enos çok sevdiğim bir oyuncu olduğu için ben biraz daha olumlu bakıyorum; ama itiraf etmem gerekirse ben de çok bayılmadım. İzlenme oranına bakacak olursak da çok iç açıcı olduğunu söyleyemeyiz. Hatırı sayılır isimler kadrosunda olmasına rağmen, TGIT bloğunda yayınlanan bir Shondaland dizisi olmasına rağmen alınan sonucun How to Get Away with Murder’dan daha ilk bölümde düşük olması nereden baksanız başarısızlıktan başka bir şey değil. Haftaya biraz toparlamaz, kıpırtı göstermezse üzerine biraz daha konuşuruz ama ABC bu diziyi kolay kolay harcamayacaktır, içiniz rahat olsun. Özellikle de Scandal’ın düşük ilk sezonu sonrası 2. sezonda ne denli büyük bir fenomene dönüştüğünü hatırlayınca, reytingler bu seviyelerde giderse kanal diziye kıymaz diye düşünüyorum.

Kanallar birer birer dizilerini yenilerken geriye akıbetini merak edecek çok sürprizli dizi kalmadı. O yüzden The Catch’in aramıza katılması bence hepimiz için iyi oldu. Aksiyonu sevmek lazım.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER