Haftalık reyting analizi: Çocukların zafer vakti!

Haftalık reyting analizi: Çocukların zafer vakti!

Pazar günü Little Big Shots programının 2. Bölümü, bu sefer kendi gününde ekrana geldi ve yine olağanüstü izlenme oranlarına ulaşarak hemen yeni sezon siparişi aldı. Barış Manço hayatta olsaydı bu sonuçlara bakarak derhal Adam Olacak Çocuk yeni ve ne hikmetse Little Big Shots’a benzer haliyle yayına sokulurdu. Amerika’da da durum değişmez zaten, diğer kanallar da çocukların merkezde olduğu programlar düşünmeye hemen başlamışlardır. Çocukların istilası başlasın! The Carmichael Show saçma sapan yayın planında Pazar günü iki bölüm halinde yayınlandı, aslında fena da izlenmedi ama NBC diziyi heba etmek istiyor gibi hissediyorum. Quantico yenilendi ama pek parlak sonuçlar getirmiyor, gelecek sezon birkaç bölüm sonra iptal edilebilir, aklınızda olsun. CSI: Cyber güya sezon finalini yayınlandı ama sonradan dizi finali olduğu ortaya çıkarsa hiç şaşırmam. CSI markasını birkaç yıl dinlendirip iyi bir kadroyla geri dönmek gerekiyor gibi gözüküyor.

Pazartesi günü yayınlanan Gotham ve Lucifer ikilisi işleri yoluna koymuş gözüküyor. Zaten ilki yenilendi, artık ikincisinin de aynı mutlu sona ulaşacağını söylemek yanlış olmaz.

Salı günü NBC’nin yeni komedisi Crowded son derece iyi izlenme oranlarına ulaştı. Ben diziyi kadrosunda çok sevdiğim Carrie Preston olmasına rağmen çok sıkıcı ve demode bulmuştum, izlemeyi düşünmüyorum. Ama böyle giderse 2. sezon siparişi alır, ben de seneye bir şans daha veririm. Superstore’un başarısını da düşününce NBC’nin bu sezon komediden yana biraz yüzü güldü, bir yerden toparlamaya başlamak lazım tabii. ABC’nin ölüm saat dilimi yeni bir kurban daha aldı. Of Kings and Prophets elbette ki tutunamayarak daha 2. bölümünde iptal edildi. Artık o saate ucuz bir reality programı koyup yola bakmanın zamanıdır. Demek ki insanlar ABC ne koyarsa koysun bakmamaya kararlı. Geçen sezon fena gitmeyen Forever’a kıyan eller düşünsün.

Sıkıcılıktan ölecek Modern Family ile şahane The Goldbergs arasındaki fark gittikçe kapanıyor ve bu durum beni çok sevindiriyor. ABC aynı şeyi düşünmüyordur sanırım. Modern Family’nin sonu düşündüğümüzden daha yakın olabilir gibi bir cümle kurup kendimi eğlemek istiyorum da siz bana bakmayın, bu dediğimin daha 2-3 sezonu var. Criminal Minds serisinin yeni halkası Beyond Borders iyi bir açılış yaptı diyebiliriz. CSI’ların son bulduğu bir evrende daha da kıymete binecektir, kanalın elinde tutmak isteyeceğini düşünüyorum. Uzun bir aradan dönen Nashville için durum pek parlak değil.

Perşembe günü How to Get Away with Murder sezon finali yaptı. Heyecanla beklenmesi gereken bir bölüm için yeterince izlenmediğini söyleyebiliriz. TGIT kuşağının gelecek hafta başlayacak yeni halkası The Catch nasıl bir sonuç alacak, en çok bunu merak ediyorum. Diziye pek bayılmamıştım, zaten Scandal ve HTGAWM ile aynı kumaştan kesildikleri için de biraz sıkılmaya başladığımı hissetmiştim. Bakalım seyirci benimle aynı fikirde olacak mı? Gelecek haftanın asıl sorusu bu.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER