Haftalık reyting analizi: Quantico, The Big Bang Theory ve diğerleri

Haftalık reyting analizi: Quantico, The Big Bang Theory ve diğerleri

Bu hafta sezon boyu yazılarımızın eğlencesinde epeyce çalan bir durum yaşandı ve The CW kanalı şu anda yayında olan tüm dizilerine onay verdi. Crazy Ex-Girlfriend ve Jane the Virgin’i harcamadıklarına çok seviniyorum, ama gelecek sezon Pazartesi gününde kalabileceklerini düşünmüyorum. The Originals ve The Vampire Diaries ikilisiyle yer değiştirebilirler gibi duruyor. The 100, iZombie, Arrow, The Flash ve Supernatural derken kanalın yayın akışı iyice yerine oturdu, maşallah diyelim. Artık yeni yayına girecek Containment üzerinden The CW’ya çatarız biz de, ne yapalım.

ABC de birçok dizisine yeni sezon onayı verdi biliyorsunuz. O yüzden bu hafta geri dönen Quantico’nun kanalın canını sıkmaya başladığını yazmaya gerek yok. Fakat dizinin gelecek sezonu atlatabileceğini düşünmüyorum, zira dizi tam anlamıyla karman çorman bir halde ve bırakın yeni seyirci toplamayı, elindekini bile tutması zor gözüküyor. Çünkü ortada olayların dışında ilgi çeken bir karakter yok.

Salı günü The Real O’Neals kendi gününde seyirciyle buluştu ve açıkçası The Muppets’ın ilk zamanlardaki performansından düşük seyrederek çok da iyi bir durumda olmadığını kanıtlamış oldu. ABC’nin lanetli saat dilimi Salı 22.00’de yeni bir dizi yayına girdi: Of Kings and Prophets. Ben ilk bölümüne katlanamamıştım; ne olmaya çalıştığı belirsiz, ne olduğu anlaşılmaz bir diziydi. Seyirci de benden pek farklı düşünmemiş gibi duruyor. Bakalım kanal gelecek sezon bu saatte hangi dizileri harcayacak, yoksa en sonunda ucuz bir programla zaman mı dolduracak, çok merak ediyorum. NBC zaten The Voice ile hala çok mutluyken bir de peşinde prömiyerini yaptığı Little Big Shots programı çok izlenince bayram etmiş olmalı. Bakalım program asıl günü Pazar’da nasıl bir performans sergileyecek. Kanal yöneticileri eminim “Acaba yerini değiştirmesek mi?” diye düşünmüştür.

Çarşamba günü yazın çok iyi eleştiriler alan The Carmichael Show 2. sezonuna başladı. Ama gecenin 10’unda insanlardan bir sit-com izlemelerini beklemek saçmaydı bence, izlemediler de. Umarım eleştirmenlerce de çok sevilen güzelim diziyi harcamazlar.

The Big Bang Theory sezonunun en düşük reytingini alsa dahi gece 1.si olmaktan geri durmuyor ya, bayılıyorum. Diziye değil, yanlış anlaşılmasın. Benim sevincim Life in Pieces için, yenileseler de rahatlasam. Ne olursa olsun, hele ki gecenin geri kalanına bakınca, iyi bir performans sergiliyor. Ve inanıyorum ki yeri değiştirilince de dibe çakılmayacak kadar seyirci kitlesi oluşturdu.

Bakalım önümüzdeki hafta CBS, NBC ya da FOX’tan da yenileme bombardımanı gelecek mi? Bizim işimizin eğlencesini elimizden almasalar keşke de tırnak yiye yiye, yüksek gerilimle sevdiğimiz dizilerin akıbeti üzerine de stres yaşasak. Gerçek hayat yetmiyor malumunuz…

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER