Kaç bölüm alacaklısın?

Kaç bölüm alacaklısın?
Sektörün en can alıcı sorunu çalışma saatleri, iş güvenliğ ve telif hakları ise diğeri de düzenli ödeme yapmayan hatta hiç ödemeyen yapım şirketleridir. Aslında bu yazının hatta doğru tanımıyla bu site hayatta kaldığı sürece canlı tutmayı planladığımız dosyanın fitilini Twitter hesabında ANS Yapım Şirketi'nden alacağını tahsil edemeyen Selahattin Sancaklı'nın isyanı tutuşturdu.

Bilmeyenler için olayı kısaca özetleyip sözü Selahattin Sancaklı'ya bırakacağım. Show Tv'de yayınlanmaya başlayan ANS projesi Aşk Ekmek ve Hayaller'in yönetmeni ve dolayısıyla da bütün reji ekibi iş bıraktı. Konuyla ilgili Kemal Uzun'un o dönem Çağnur Öztürk kanalıyla yaptığı açıklamayı okuyabilirsiniz.

Kemal Uzun ve ekibi ayrılınca hemen ardından Selahattin Sancaklı yeni bir ekip kurdu ve yola devam etti. Dizi yayından kalktı. Aşk Ekmek ve Hayaller yayından kalktıktan sonra Sancaklı'nın yukarıda gördüğünüz "tahsilat sıkıntısı" tweetleriyle yeniden gündeme düştü. Bu yazı hazırlanırken ANS'ye ulaşmaya çalıştım ama dönüş yapmadılar. İstedikleri anda yapacakları açıklamayı da paylaşmaya açığız. Selahattin Sancaklı röportajını geçmeden önce son olarak şunu söylemek isterim ki sektör mensupları önce kendi meslektaşlarına inanıp güvenmek zorundadırlar.

Sayın Sancaklı'nın sorularımıza verdiği cevaplara hiç dokunmadam yayınlıyoruz, buyrun.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER