Haftalık reyting analizi: The Big Bang Theory'de 200. bölüm kutlaması!

Haftalık reyting analizi: The Big Bang Theory'de 200. bölüm kutlaması!

Pazar günü ekranlar özel yayınların kapışmasına sahne oldu. Bir tarafta Disney’in olağanüstü dünyasını anlatan Disneyland 60, diğeri de Friends birleşmesi olarak çakalca reklamı yapılan, aslında yönetmen James Burrows’a saygı duruşu için birlikte çalıştığı bir çok ismin bir araya geldiği Must-See-TV: An All-Star Tribute to James Burrows. Galip neyse ki Disney oldu, ayıla bayıla seyrettiğim program gecenin en çok izleneni oldu.

Pazartesi finallerin akşamıydı. The X-Files kısacık sezonunu yine güzel reytinglerle noktaladı. Oyuncuların takvimleri el verince yeni bölümlerin geleceği de kesin diyebiliriz. Zaten öyle bir noktada bitirdiler ki, devamı gelmese Fox’a atom bombaları düşebilir, benden bilinmesin. NBC’nin yeni komedileri de sezonlarını tamamladı. İlk bölümünden beri iyi giden, seyircinin de kabullendiği Superstore zaten yeni sezon onayını beklediğimiz gibi kaptı. Telenovela’nın şansı epey düşük görünüyor. Eva Longoria ve yeterince komik bir dizi bir araya gelince daha iyi sonuçlar alacağını beklerdim, olmadı.

The Big Bang Theory bu hafta 200. bölümüyle ekrana geldi. Ekranların en popüler komedi dizisi, en büyük rakibi Modern Family dünyevi rakamlara ulaşmış ve diğer “sıradan” komedilerin arasına karışmışken hiç hız kesmiyor ve gümbür gümbür devam ediyor. Diziyi sevmeseniz bile saygıyı ve alkışı hak ettiği apaçık ortada. 200. bölümlerini kutluyor, 300’e ve hatta 400’e ulaşacaklarını düşünüyorum. Life in Pieces rakamlarını okuması güç bir dizi. Big Bang ardında yayınlandığı için daha yüksek olması gerektiği düşünülse de gecenin diğer komedilerinin üstünde olması yenilenmesi için yeterli bir sebep sayılabilir. Mükemmel bir kadrosu ve son derece komik hikayeleri var. Bu yılın kesinlikle en iyi yeni komedisi, izlemediyseniz hemen başına koyulmanızı öneririm. Mom geçen haftanın boğaz düğümleyici finalinden sonra güçlü bir bölümle yoluna devam etti. 

Klasik tarz sitcomların modern zamanlardaki yüz akı bu dizi, bayılıyorum. Seyirci de yanında duruyor, sonuçlara baktıkça keyifleniyorum. Shondaland cephesinde hayırlı bir haber yok ne yazık ki. Geçen haftanın galibi Grey’s Anatomy bir tık düşerken, Scandal ve How to Get Away with Murder oldukları yerde sayarak hiçbir toparlanma belirtisi göstermiyor. Geçen hafta da demiştim, bu saatten sonra önümüzdeki sezona bakacağız, asıl iyileşme çabaları orada kendini gösterecek. Benim asıl düşündüğüm yeni Shondaland dizisi The Catch TGIT gecesi bu haldeyken nasıl bir başlangıç yapacak. Dizinin ilk bölümünü pek beğenmemiştim zaten, o yüzden şansını daha da düşük görüyorum. Bakalım… Şimdiden pazarlama çalışmalarıma başlayayım, yeni bir dizi izleyecekseniz The Family’i takip edin derim, şahane olacak.

Haftaya merakla beklediğim iki şey var: Gotham’ın nasıl döneceği ve The X-Files elini tutmayınca Lucifer’in nasıl sonuç alacağı. Hep birlikte göreceğiz…

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER