Haftalık reyting analizi: Grey's Anatomy, The Muppets ve diğerleri

Haftalık reyting analizi: Grey's Anatomy, The Muppets ve diğerleri

Bu hafta Pazar günü ABD'nin en önemli spor ve ekran olayı Super Bowl'un 50'ncisi ekrana geldi. Coldplay, Beyonce ve Lady Gaga gibi isimlerle renklenen müsabaka 100 milyonu aşkın seyirciyi ekran başına topladı. Super Bowl bu kadar seyirci toplayınca o yıl müsabakayı hangi kanal yayınlıyorsa en kıymetli işini peşine takar ki normalde izlemeyen bir sürü seyirci de bir şans versin. Bu senenin ev sahibi CBS Super Bowl'un peşinden bir dizi bağlamaktansa geçen sene yeni sunuculara devredilen gece şovlarını yayınlamayı tercih etti. Ülkemizde pek rağbet görmedikleri için gece şovlarına burada pek yer vermiyorum ama çok iyi bir iş çıkaran James Corden ve henüz koltuğuna tam alışamadığını düşündüğüm Stephen Colbert umarım bu şans sayesinde daha yüksek rakamlarla yollarına devam ederler. Ama kanal için çok da iyi bir karar olmadığını görebiliyoruz, zira bir dizi çok daha iyi rakamlarda seyirciyi elinde tutabilirdi. Belli ki kanal Limitless ya da Scorpion gibi cuk oturan işlerinin bu dev şansa ihtiyacı olmadığını düşündü. İlginç. Herhangi bir NCIS bile olurdu yahu. Neyse...

Salı günü The Flash sezonun en yüksek rakamlarına ulaştı. Açıkçası ben diziye çok bayılmıyorum ama izliyorum da. Tek merak ettiğim dizi 4 büyük kanalın birinde yayınlansaydı sonuçlarının ne olacağı. Herhalde 3 demo reyting civarlarında gününü gün eder, yıldızlarını da zengin ederdi. Kader işte... Tabii kanalın hedef kitlesi ile mükemmel örtüştüğü için The CW'da bu kadar büyük bir başarı elde ettiği de söylenebilir. CBS'teki Supergirl seviyesinde de kalabilirdi. Flash'in konuk olacağı Supergirl bölümünde bunu daha derinlemesine analiz ederiz. Megan Fox'u kadrosuna geçici olarak katan New Girl yükselmedi ancak düşmedi de. Dizi Fox için gayet iyi bir performans sergiliyor, maşallah. Sezonun en büyük hayal kırıklığı The Muppets artık iptal için gün sayıyor diyebiliriz. Denendi, olmadı. Artık sayelerinde birkaç yıl ne yeni bir film, ne yeni bir dizi görürüz. Sonra ver elini Disney Channel ya da FreeForm. Hala içimde küçük bir umut var gerçi, güçlü uluslararası satışların bir diziyi ayakta tutmaya yetip yetmediğini kesin olarak görmüş olacağız bu sezon.

Perşembe günü ABC'nin TGIT kuşağı geri döndü. Zaten son iki haftadır en çok Grey's Anatomy'nin olaylı bölümü hakkında haberler düşüyordu, en çok onun reklamı yapılmıştı. O yüzden en yüksek sonucu onun almasına şaşmamalı. Fakat tüm dizilerin sezon arası verdikleri bölümlerden daha düşük döndüklerini not etmekte fayda var. Baştan beri söylüyorum, How to Get Away With Murder olması gerektiği kadar başarılı değil ve bunda hikayenin gereksiz karmaşıklığı ile karakterlerin gereksiz iticiliği çok etkili. İyi bir performansı var, yanlış anlaşılmasın. Ama böyle bir kadro, böyle bir iş, bu kadar reklam çok daha iyi sonuç almalı. Scandal ise bomba gibi bir hikayeyle dönmedikçe düşme ivmesini hızlandıracak gibi gözüküyor, hayranlar biraz sıkılmış durumda. Ben de onlardan biriyim hatta.

Yazıyı sevgililer gününüzü kutlayarak bitirmek isterim. Benim için 14 Şubat Saturday Night Live'ın favorilerimden Melissa McCarthy'li bölümüyle aşk yaşamaktan ibaret. Ne yapalım, TV-kolik olmak bunu gerektirir.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER