Bir çeşit ruh terapisi: Her Şey Aşktan

Bir çeşit ruh terapisi: Her Şey Aşktan
Merakla beklediğim ve hadi çıksa da gitsem dediğim bir filmdi. Nihayet çıktı. Bu kış günü kendinize sunabileceğiniz en güzel hediyelerden biri 'Her Şey Aşktan' filmi diyorum ben... Neden mi?

Hayatta birkaç saat de olsa iyi bir şeylere ihtiyacımız var. Bizi gülümseten, biraz da kahkaha atmamız için ve kimimizin unuttuğu, kayıp diye ilan vermemize ramak kalan içimizdeki romantizmi uyandıran güzel filmlere hele... Her Şey Aşktan filmi böyle bir film.. Arkadaşınızla, sevgilinizle, annenizle, babaannenizle gidip hunharca eğlenip çıkışta ağzınızda en az 3-5 esprinin pelesenk olmuş olacağı tatlı mı tatlı bir film olmuş.

Hande Doğandemir'i uzun süredir romantik komediyle bekliyorduk ve gördük ki bu tarzda da harikalar yaratabiliyormuş. Mimikleri, güzelliği ve oyunculuğunu gelin açalım ortaya, 3 ana ayrı başlık olur ^.^ Her sahnesinde ''Yaa ahaha bu ben işte.'' , ''Aaa kız bu aynı sen.'' demiş oluyorsunuz. Çünkü Pelin karakteri, telefon rehberimizdeki en az bir kişinin beyazperdede karşılık bulmuş halidir.

Ve Hande Doğandemir bu karakteri de üstüne tam oturtmuş, ortaya çok şahane bir iş çıkarmış. Partnerleriyle yakaladığı uyum alkışlanası! Açık belirteyim Şükrü Özyıldız'a karşı hep nötrdüm ama bir tık olumsuza daha yakın... Bu filmde şahsen ortada olumsuz duyguymuş, nötrmüş bu kulvarda bir duygu kalmadı, onu da sevdiklerim kervanına kattım. Burak karakteri üstüne çok yakışmış, hele bir sahnesindeki centilmenlik hala aklımda neyse konu bu değil... Mithat Can Özer de bu filmden sonra ekranların aranan playboyu olacak gibi, hadi bakalım. ^.^ 

Kocaman alkışlar tabii ki de Andaç Haznedaroğlu'na... Filmde her sahnenin alt metni ilmek ilmek öyle güzel işlenip o duygu seyirciye öyle güzel verilmiş ki... İzlerken 'sinemaya en duyarsız seyirciyi' de koysan o farkı alabiliyorsun, çok tatlı imzalar atmış gerçekten de! Filmin güzelliği kadar müziklerin cuk oturuşu gözlerden kaçmıyor. Hani filmden çıkınca mutsuz ayrılma olasılığın anca zorlarsan yani... Filmden beklentin dünyayı kurtarmasıysa o zaman her türlü şevkin kırılmış ayrılırsın güzel izleyici kardeşim <3

Ay toparlayayım! Romantik komediyse derdimiz, dibine kadar başarılı bir film olmuş. Senaryo, oyuncu seçimi, görsellik, müzikler her şeyiyle profiterollü pasta tadında. Film vizyondan kalkınca dvd arşivindeki yeri şimdiden hazır. Ruhunuza,  kalbinize, gözünüze biraz güzellikler sunmak istiyorsanız kendinize en yakın sinema salonundan 'Her Şey Aşktan'ı ısmarlayabilirsiniz.

Hoşça kalın...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER