Haftalık Reyting Analizi: Agent Carter, Legends of Tomorrow ve diğerleri

Haftalık Reyting Analizi: Agent Carter, Legends of Tomorrow ve diğerleri
Pazar günü CBS’te yayınlanan futbol maçları sağ olsun, Madam Secretary ve The Good Wife bu sezondaki en yüksek izlenme oranlarına ulaştılar. Dizinin yaratıcıları sezon sonunda görevi bırakırken The Good Wife’ın da artık bitmesini istediğim için yükselişine öyle çok sevinmesem de Madam Secretary’nin mümkün olduğunca çok insan tarafından izlenip birkaç yıl daha devam etmesini gönülden diliyorum.

Superstore’un şaşırtıcı başarısı tüm hızıyla devam ediyor. NBC hit diyemesek de ortalamanın üstünde seyreden ve sevilen bir komedi yakaladı sonunda, yenilenmesinin eli kulağındadır. Supergirl de dengesini oturttu, artık iptal ihtimali kalmadı diyebiliriz.

Geçtiğimiz sezon olduğu gibi Agents of S.H.I.E.L.D.’ın sezon arasını doldurma görevini üstlenen Agent Carter geçen sezon bile düşük olduğunu düşündüğümüz performansının ne yazık ki altında bir sonuç alarak aramıza döndü. The Flash’in yeni bölümünün üzerine Captain America’nın 75. yılını kutlayan şahane belgesel ve DC’nin yeni dizisini ve film evrenini pazarladığı özel yayınlar eklenince gece çizgi roman severler için epey yoğun geçti, haliyle seyirci de bölündü. Fox’un komedi bloğuna bakacak olursak New Girl’ün son derece iyi bir performans sergilediğini söyleyebiliriz. Elbette ki eski parlak günlerinden eser yok ama kanalın son durumuna bakacak olursak epey memnun olmalılar. Brooklyn Nine-Nine aslında daha çok izlenebilir, ama araya Grandfathered’ın girmesi onu yaralıyor. The Grinder’ın da tehlikede olduğunu söyleyebiliriz.

Perşembe günü The CW’nun yeni çizgi roman uyarlaması dizisi Legends of Tomorrow yayına başladı ve çok sağlam bir izlenme oranı yakaladı. Gelecek sezon haftanın her akşamı saat 20.00’ye bir DC dizisi gelirse hiç şaşırmam. The Vampire Diaries’in kan kaybetmesiyle düşen Perşembe akşamı da böylece kurtulmuş oldu. Legends of Tomorrow’un yüksek izlenme oranı çok sevdiğim dizi The 100’a da yaradı ve o da çok iyi rakamlara ulaştı. Umarım sezon boyu birbirlerine böyle güç verirler ve yeni sezona yelken açarlar. Tabii ABC Shondaland dizilerinin yeni bölümlerini yayınlamaya döndüğünde işler karışacak ama şimdilik sevinmemize bakalım.

Beklediğimden çok daha iyi çıkan komedi Life in Pieces, The Big Bang Theory tekrarının arkasından yayınlanmasına rağmen reytingini düşürmeyerek tek başına da güçlü olduğunu kanıtladı, çok mutluyum. Karakterler şahane ama dizi biraz daha komik olmayı başarırsa CBS’in single-cam hit’i olmaya aday.
Önümüzdeki hafta hem Legends of Tomorrow’un başarısının ne kadarının “ilk bölüm şişkinliği” olduğunu, hem de The X-Files’ın sonuçlarını göreceğiz. Geek olmak için harika bir dönem…
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER