Haftalık reyting analizi: Golden Globes Töreni, Telenovela ve diğerleri

Haftalık reyting analizi: Golden Globes Töreni, Telenovela ve diğerleri

Bu hafta büyük ödül sezonunu Golden Globes ile açmış bulunuyoruz. Oscarlardan daha eğlenceli, TV ve sinemayı bir araya getirdiği için de daha "yıldızlı" olmasıyla bilinen; genelde ödülü veren yabancı basın üyelerinin ilgi çekme çabaları sayesinde enteresan sonuçlara gebe olan tören bu sene de izleyicisini bu anlamda şaşırtmadı. Lady Gaga'nın en iyi oyuncu seçilebildiği bir törenden bahsediyoruz nihayetinde. Türkiye’deki yayıncısı Foxlife’a ne kadar yaramıştır bilemem ama NBC sonuçlardan memnun olsa gerek. Geçen yılki rakamlardan bir tık düşmüş olsa da ben Ricky Gervais’in itici sunumundan daha kötü bir sonuç beklerdim. Hele ki seyirci geçtiğimiz yıllarda Amy Peohler ve Tina Fey’in mükemmel sunumuna alışmışken. Tabii her nedense törenin karşısında yeni bölüm yayınlayan diziler çakıldı, üzerinde çok durmaya gerek yok zira kendileri kaşınmışlar. Gecenin yüzü gülen diğer kanalı ise Fox oldu. Futbol sayesinde oranları tavan yapan kanalda The Simpsons sezonun en iyi sonuçlarını alırken geçen hafta başlayan Surviving Life (uzun halini daha fazla yazamayacağım) ve Bordertown'da da yükseliş gözlendi.

The Bachelor iyi bir sezon geçirmeye devam ediyor. Belli ki ABC bu formatın ekmeğini daha uzun yıllar yiyecek. Sadece iki saatlik programın ucuna bir de bir saatlik canlı yayın eklemek pek iyi bir fikir değilmiş gibi gözüküyor. NBC'nin yeni komedilerinden Superstore düşmesine rağmen hala şaşılacak derecede iyi seviyelerde, böyle devam etmesini umarım. Telenovela ise tehlikeli sularda yüzüyor. Eva Longoria'nın yıldız gücünü biraz küçümsedik sanırım. Oysa tam da kendisi için biçilmiş kaftan bir rolle karşımızda ve dizinin çok da kötü olduğunu söyleyemem.

Salı günü ekranları Obama'nın konuşması ele geçirdi. The CW dışındaki tüm kanalların akışları 21.00-22.30 arasında işgal edilmişti. iZombie bu durumdan yara almadan çıktı. Saat 20.00'de yayınlanan dizilerden New Girl sezon açılış oranının üstüne çıkarken Grandfathered'ın 2. sezonu görmesi zor gözüküyor. 

Çarşamba günü Fox'un defalarca isim değiştireceğine içeriğe odaklansa çok daha iyi sonuçlar elde edebileceği dizisi Second Chance yayına başladı ve elbette ki hüsranla karşılaştı. Hele ki American Idol'ın ardından yayınlandığını göz önünde bulundurursak. Hiç boşuna vaktinizi harcamayın derim. Normalde sırf iptal olacağı korkusu yüzünden dizilerin kaçırılmasına kızarım ancak burada kaçan bir şey de yok, inanın.

Bu hafta iptal haberi gelen Heroes Reborn (zaten sınırlı sayıda bölüm düşünülmüş de, devam etmemesi normalmiş de... hikaye) kimseyi şaşırtmadı. Umarım The X-Files aynı hüsranı yaşatmaz, pek ihtimal vermesem de korkuyorum. Angel From Hell CBS'in komedi kuşağının zayıf halkası olarak daha 2. bölümden tehlikede gözüküyor. Ama akışa baktığımızda zaten içerik olarak da kendisinden önceki üç diziye pek uymadığı bir gerçek. Jennifer Lopez'in dizisi Shades of Blue yayınlandığı saate göre kabul edilebilir seviyelerde, hele ki Lopez'in kaşesi düşündüğümüz kadar yüksek değilse.

Önümüzdeki hafta sezonun en büyük başarılarından birine imza atması beklenen The X-Files üzerine konuşacağız. The Muppets ve Heroes markalarının yarattığı hayal kırıklığından sonra bakalım hepsinden daha büyük marka değeri taşıyan Mulder ve Scully ne yapacak. Bu hafta heyecanla beklediğim tek şey bu... 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER