Haftalık reyting analizi: Adele Konseri, Survivor ve diğerleri

Haftalık reyting analizi: Adele Konseri, Survivor ve diğerleri
Bu hafta Pazar günü sezonun hayalkırıklıklarından olan Blood&Oil’i sonsuzluğa uğurladık. ABC Pazar günü prototipini yine bir düzene sokamamış şekilde yılı devam ettiriyor, bakalım ikinci yarıdaki hamleler kanalı rahatlatacak mı? Neyse ki Quantico ortalama üstü performansıyla şimdilik sıkıntı yaratmıyor.

Pazartesi gününün yıldızı NBC’nin yayınladığı Adele konseriydi. Ahmet Kaya’dan çaldığı parçanın ekmeğini yemeye devam eden yıldız, durumdan habersiz zavallı New York seyircisini kendinden geçirdi, ekran başındakiler de pek farksız değildi. Adele son 10 yılın en çok izlenen konser yayınına vesile olmuş oldu.

Çarşamba günü Survivor tarihinin en az izlenen sezon finali yayındaydı. Üstelik karşısında neredeyse hiçbir yeni iş yokken bu sonuç geldi. Tabii ki endişeye mahal yok, Survivor daha uzun yıllar ABD’de de ekranda olacak. Benim merak ettiğim, programı toparlamak için gelecek sezona yarışmacı seçerken ne gibi bir hamle yapılacağı yönünde...

Perşembe günü yayın akışının tamamını yeni tutan tek kanal CBS’ti. The Big Bang Theory’nin her zamanki gibi çok yüksek olan rakamları bir yana, Mom’ın sezonun en yüksek rakamına ulaşması ve Life in Pieces’ın prömiyerinden beri ilk kez bu kadar izlenmesi sevindirdi. Life in Pieces de Modern Family’nin itibar kaybettiği şu dönemde epey eğlenceli bir aile komedisi olarak önemli bir boşluğu güzelce dolduruyor bence.

2015'in son düzlüğünde artık yeni bölüm yayınlayacak dizi pek kalmadı. Bakalım kaderi tehlikede olan işler sezonun ikinci yarısında kendilerini kurtarmayı başarabilecek mi?..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER