Haftalık reyting analizi: Scream Queens, The Muppets ve diğerleri..

Haftalık reyting analizi: Scream Queens, The Muppets ve diğerleri..

NBC yeni komedilerini asıl yayınları başlamadan The Voice sonrasında denemeye geçen hafta başlamış ve Superstore ile fena olmayan bir sonuca ulaşmıştı. Bu hafta ekrana gelen Telenovela’nın başrolünde Eva Longoria olması sebebiyle daha iyi bir sonuç elde edeceğini düşünmüştüm, yanılmışım. Yayınlanan ilk bölüm fena izlenmese de seyirci beğenmemiş olacak ki 2. bölüm için televizyonun karşısında kalmamış. Doğruyu söylemek gerekirse çok da yanlış bir karar verdiklerini söylemek zor.

Fox’un büyük umutlarla yayına soktuğu Scream Queens dev hayalkırıklığı yaratan (bende değil tabii, ben Ryan Murphy’den iyi dizi çıkmayacağını kabulleneli çok oldu) sezonunu Salı günü tamamladı. Reytingleri iyi olmasa da genç seyirci kategorilerine sergilediği nispeten daha yüksek performans 2. sezon kazanmasına yetebilir. Bu fikir beni dizinin kendisinden çok daha fazla korkutuyor açıkçası. 

Kanalların akışları yeni yıl özel yayınlarıyla doluyken ve çoğu dizi ufaktan tatile çıkarken The Flash, The Muppets ve Fresh Off the Boat gibi diziler sezonun en düşük reytinglerini gördüler ama sıkıntı yok. Bunların arasında iptale en yakın olan The Muppets, ki aslında bu hafta ilk bölümden beri ilk defa tam anlamıyla iyi bir bölüm yayınlamıştı. Umarım dizide yapılacağı açıklanan kreatif değişiklikler onu kurtarmaya yeter zira Muppetlara tek sezonda veda etmeye hazır değilim. 5 bölüm siparişi daha alan Chicago Med ve Chicago Fire çok iyi gidiyorlar, onları ellemiyorum.

Çarşamba günü Nashville tarihinin en düşük reytingini alarak bu sezon veda edeceğini seyircisine bir kez daha hatırlatmış oldu. Modern Family biraz toparlamaya başladı. Hep söylediğim gibi gerek içerik, gerekse izlenme oranı olarak eski günlerini mumla aratıyor ama daha 2-3 sezon çıkaracak gibiler. Dizi bırakamama hastası biri olarak ne mutlu bana, belli ki daha da işkence çeke çeke sona gideceğim.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER