Flesh and Bone: Tere kan karışırsa?

Flesh and Bone: Tere kan karışırsa?
Hayatta tüm mesleklerde terinize gözyaşı ya da kan karışır. Ancak bazı meslekler vardır ki hayatınız olur: Bale, bateri çalma, akademi gibi. Dokuz-beş mesai dışında, hayatınız o iş olur. Bu tarz işler aklıma iki kavramı getirir: Hırs ve takıntı. Çünkü bu ikisi olmazsa, zorlu çalışma sürelerine, provalara, gösterilere katlanmak kolay olmaz.

 Masalların tüm prensleri gelin ve koruyun!

Flesh and Bone balerin olmaya çalışan bir kadının zorlu süreçlerini anlatıyor. Çömez bir balerin ve onun tüm sınırlarını her anlamda zorlayan acımasız ve hırslı bir eğitmen var karşımızda. Geçen sezon, sinemada izlediğimiz Whiplash filmi aklımıza gelse de dizinin ana karakterinin hikâyesi ile farklı bir boyut kazanıyor. İlk bölümde tam anlamıyla göstermeseler de ana kadın karakterimiz aile içi tacize uğramış bir karakter. İlk bölümde uyurken kendini kitaplarla korumaya aldığı sahne bana bunu hatırlattı. Ve o sahneye bayıldım.

 Ortaya bir şey çıkacak ama ne?

Dizinin bildiğimiz bale-hırslı eğitmen-kan-ter hikâyesinden farklılaşmasını da yine kadın karakterin kendi bedenini keşfetmesi üzerinden göreceğiz. Dizideki karakterlerden bazıları aynı zamanda bir striptiz kulübünde dans ediyorlar. Clarie’in (Sarah Hay- daha önce Black Swan’da dansçı olarak da seyretmiştik) ilk defa bu kadar yalın karşılaştığı cinselliğin, O’nun hayatını değiştireceğini gözlerinden görebiliyoruz. Hem striptiz kulübünde gördükleri hem de beraber yaşamak zorunda olduğu ev arkadaşının cinselliği Clarie değişime itecek ve bu değişimin bale eğitmenin hırsı ile çarpışması diziyi izlenilir kılıyor.

 Erotik peri masalına hoş geldiniz!

Clarie kim olduğunu henüz bilmiyor. Kimileri için Clarie, kapıda onları gözetleyen evsiz adam için Clementine, striptiz kulübündekilere göre Melek, okulda ondan hoşlanmayan kızlara göre Bambi (küçük geyik yavrusu). Pek çok insan için pek çok şey. Ve o kendini bulma yolunda utandığı pek çok şeye kafa tutuyor, mücadele ediyor. 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER