Homeland: Yine mi başlıyoruz, kaldığımız yerden?

Homeland: Yine mi başlıyoruz, kaldığımız yerden?
Tanrım; konuyu biliyorsun, dinimiz amin!
İsrail'in tüm dünyaya en şık hediyelerinden bir olan bu formatı izlerken (Evet, ısrarla, Brody gitti çatışma bitti diyenlerdenim) "yine mi başlıyoruz?" demekten kendimi alamıyorum. Carrie, karakter bütünlüğü uğruna zerre değişmeyen, yaşadıklarından ders almayan bir hale yapıştı kaldı. Hatta Jack Bauer kadar kaz kafalı! Aslında kucağında kızı, yanında erkek arkadaşı varken ruhunun baş kaldırmış sağlıklı hallerini izlemeyi değil de, her şey yolundaymış havası yaparken Saul'u gördüğü zamanki süt dökmüş kedi hallerini izlemeyi seviyorum; ne yalan söyleyeyim. Ama o kadar. Dizi tarihinin en mıymıy karakteri olarak zirveye göz dikti Carrie, elbette Claire Danes'in çizgi üstü performansını kenara almak şart. Karakter gabi, kadın ne yapsın? Üstelik halen yapımcı..

Beşinci sezonun çatışmasını başlatan domino taşı olan "pornocu hacker" olayını sevdim. İnternet çağına adapte olmaya çalışan biri olarak bu tür tesadüfi isyancı (!) eylemleri izlemek hoşuma gidiyor. Homeland yaratıcıları da bu iki kafadar yardımıyla benim neslimi ve sanal dünyanın içine doğan nesli aynı çizgiye getirip eşlemeyi başarıyorlar. O talihsiz inat operasyonuna siz ne kadar şaşırdıysanız, ben de aynı derecede şaşırıyorum. Ne büyük mutluluk!

1976 Aydın doğumlu oyuncu Almanya'da yaşıyormuş ve bariton. Türkçe dahil dört lisan konuşuyor^.^

Geleneği bozmadan beşinci sezonun ilk bölümü hakkında biraz kitabi bilgi vereyim. Aslında bunları ufak bir sörç hareketiyle bulanilirsiniz ama işte okura hizmet de görevimiz neticede.. Beşinci sezon "Separation Anxiety" tabir edilen, adının hakkını veren (izlerken çarpıntı geliyor bana sıkıntıdan) bölümle başladı. Lesli Linka Glatter'in yönettiği bölümün hikayesini Chip Johannessen ve Ted Mann senaryolaştırdı. Homeland ilk bölüm itibariyle reyting beklentilerini de karşıladı. İlgili haberi aşağıda bulabilirsiniz. IMDB'ye bakınca ilk bölüm oyuncu kadrosunda "Eray Eğilmez" adı dikkatimi çekti. Abdullah adındaki karakteri canlandıran Eğilmez'i daha net görmeniz için üşenmedim, yukarıdaki fotoğrafı kestim. (El emeğidir, çalmayın kaynak gösterin)


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER