Karanlıklar aydınlığa, aydınlıklar gerçeğe ne zaman dönüşür?

Karanlıklar aydınlığa, aydınlıklar gerçeğe ne zaman dönüşür?

Pretty Little Liars, bizi hem şaşırtan hem de yeni soru işaretlerinin önünü açan bir final ile sezonu kapatmıştı. Uzun bir aranın ardından 2 Haziran Salı günü 6.sezonu ile geri döndü.

Bildiğiniz üzere –A kızları kaçırmış ve onları oyuncak evi diye adlandırdığımız yerin altında bir mahzene kapatmıştı. Kızlar oradan kaçma planları yaparken Spencer tesadüf eseri bir odaya girmiş hem –A’nın çocukluğuna dair anıları görmüş hem de bir isim bulmuştu. Evet, Mona’nın da dediği gibi –A’nın bir ruhu vardı. Üstelik buldukları isim de hiç yabancı değildi. Charles DiLaurentis…


Kızınca çok acımasız oluyorsun!

6.sezon alışılagelmişin dışında kaldığı yerden başladı. (Genelde her sezon açılışında en az 3 ay zaman atlaması olurdu.) Kızlar oradan kaçamadıkları gibi –A’yı kızdırmamaları gerektiğini de çok acı bir şekilde öğrendiler. –A ceza konusunda hiç toleranslı değilmiş. Ayrıca çok da acımasızmış. Zaman atlaması olmadı diye şaşırırken 3 haftalık bir atlama gerçekleşti bu arada Mona’nın yaşadığı ortaya çıkmış Alison’un da cinayet davası düşmüştü. Yalnız şunu da söylemeden geçemeyeceğim. Alison geri döndükten sonra çok değişti. Hal ve tavırlarının yanı sıra giyim tarzıyla da iyice genç bir kızdan orta yaşlı bir kadına dönüşüverdi. Tamam yaşadıkları hiç kolay değildi ama yine de ben bütün Rosewood’u parmağında oynatan Alison’u özledim.

Kızlar içeride türlü türlü psikolojik işkencelere maruz kalırken, dışarıda Toby, Ezra, Caleb ve Alison onlara ulaşabilmek için ipuçları arıyorlardı.

Sonunda hem kızların içeride isyan çıkarması hem de diğerlerinin dışarıdan müdahalesi ile oradan kurtuldular.


Senin orada ne işin var Sara?

Onlar kurtuldu ama içeriden hiç beklenmedik bir isim daha çıktı. Alison ile aynı zamanlarda ama farklı bir şehirde kaybolan Sara Harvey…

Ne olmuştu da Sara’nın yolu Rosewood’a düşmüştü? Üstelik –A nasıl olmuştu da onu 2 yıl boyunca o oyuncak evde esir tutmayı başarmıştı?

Ayrıca kızlar geçen o 3 hafta da ne tür işkencelere maruz kalmıştı da gölgelerinden bile korkar hale gelmişti?

-A ve Charles DiLaurentis arasındaki bağ gizemini hala korurken Rosewood’da tüm gözler Andrew’in üzerine çevrilmişti. Polisler özellikle de Tanner, Andrew’in –A olduğunu ve kızları onun kaçırdığını düşünüyor, her yerde onu arıyordu.

Sizce Andrew ve Charles DiLaurentis aynı kişi olabilir mi? Şurada kaç yıllık Pretty Little Liars izleyicisiyim. Şimdiye kadar hiçbir olayın kolayca çözüldüğünü görmedim. O yüzden ben Andrew’in Charles olduğunu düşünmüyorum. Belki A Takımı’nda olabilir orası hiç belli olmaz. Sonuçta burası Rosewood!

Sezonun ilk bölümü olmasına rağmen Pretty Little Liars çok yavaş ilerleyen ve bize hiçbir yeni bilgi vermeyen bir bölüm ile sezon açılışını yaptı. Bu durum dizinin hayranlarının hem kafası daha çok karıştırdı hem de sinirlendirdi. Yayın sona erdikten sonra sosyal medyadan tepkilerini dile getirdiler. Yapımcı I.Marlene King de bu tepkilere kayıtsız kalmadı ve twitter hesabından bazı önemli açıklamalarda bulundu. Bu yazın gerçekten cevapların yazı olduğunu söyledi. A’nın kim olduğunu, tüm hikayesini, takımda kimlerin yer aldığını dizi sezon arası vermeden öğrenecekmişiz.  Bu da demek oluyor ki 10.bölümde tüm gerçekler ortaya çıkacak. Ayrıca sorulan bir soru üzerine puzzle gibi düşünmemizi, şimdiye kadar bütün cevapların verildiğini sadece birleştirmemiz gerektiğini söyledi.

Eh tüm cevaplar önümüzdeyse eğer bir iki tahmin de bulunabiliriz. Bugüne kadar hep Jason’ın Spencer ve Alison’un ortak kardeşi olduğunu düşündük. Hatta öyle aktarıldı. Ya o ortak kardeş Charles ise? Tüm bunları hem DiLaurentis hem de Hastings ailesinden intikam almak içi yapıyorsa?

Cevaplar çok yakınımızda…

Tüm teorileri bir kenara bırakırsak bence –A Takımı’nın başındaki isim Byron Montgomery, sizce -A Takımı'nın başında kim var? 

Buyurun ankete…

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER