Catastrophe: Her felakette bir hayır var (mı?)

Catastrophe: Her felakette bir hayır var (mı?)
Catastrophe İngiltere'nin Channel 4 kanalında yayınlanmaya başlayan bir komedi dizisi. İrlandalı bir kadın ile Amerikalı bir adamın birbirleri ile iletişimi sadece tek gecelik ilişkileridir. Catastrophe felaket anlamına gelen bir kelime. Dizide de birbirini tanımayan bu iki yabancının aşk hayatları hamilelikle sonuçlanır ve bundan sonra hayatlarını değiştiren "felaket"ler (!) ile uğraşırlar.

Tek gecelik olmayacak mıydı bu?

Dizi, aynı zamanda başrol oyuncuları da olan Rob Delaney ve Sharon Horgan tarafından kaleme alınmış. İlk sezonu altı bölüm olarak planlanan dizinin her bölümü 25 dakika. Türkiye dizilerinde 120 dakikaya alışmış bünyeler için başlarda biraz sersemlik yaratsa da gün arasında ve kafa dağıtmak için bakılabilecek güzel bölümlerden oluşuyor.

Sharon'ın saçları peruk mu acaba.

İngiliz aksanına hayran iseniz, İngiliz dizilerinin kurgusu ve mizahı size Amerikan dizilerinden daha çekici geliyorsa bu diziyi kaçırmayın derim. Dahası dizi orta yaş iki insanın, çevrelerindeki pek çok "başarılı ve uyumlu" giden evliliklere kıyasla, kendi hayatlarında henüz oturtamadıkları düzeni, hayatlarına bir bebekle giren tamamen yabancı diğer insanla oluşturmaya çalışma çabası izlenmeye değer. Örneğin, Sharon iki oda bir salon bir evde tek başına yaşayan bekar bir öğretmen iken bebeğinin Amerikalı babası (ki henüz soyadını bile bilmiyordur) evine taşınır ve evindeki gardroptan sonra o evde yaşamaya başlayan ikinci büyük şeydir. Sadece evinde ve gardrobunda o adam için yer açması gerekmiyordur şimdi Rob için de hayatında yer açması gerekir.

Bir yandan hamilelik sürecine adapte olmaya çalışırlarken bir yanda birbirlerini tanımaya uğraşırlar. Aynı zamanda iki farklı kültürden iki insanın, özellikle bir Amerikalının, Londra'ya alışması sırasında yaşanan durum komedileri bence hoşunuza gidebilir.

Ben İngiliz dizilerini her zaman sevmişimdir. Üstelik bu sefer bir komedi dizisi. Ergenlerin başına gelen durum komedilerinden sıkıldıysanız, 30 yaş üzeri iki insanın  hamilelikle yüzleşmek zorunda kaldıkları hayatları sizi içine çekebilir.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER