Big Little Lies: Döner dolaşır elbet seni de yakalar

Big Little Lies: Döner dolaşır elbet seni de yakalar
Bir vakitler Hollywood'un ünlü yıldızlarının televizyon dizilerinde rol alması özellikle basın tarafından kariyerinde düşüş olarak görülürdü. O döneme göre pek de haksız bir yargı sayılmaz gerçi, çünkü genellikle bu yıldızlar pek veya istedikleri türden proje bulamayınca dümeni televizyona kırarlardı. Ama artık devir değişti...

Özellikle online yayıncılar Netflix ve Amazon'un sektöre girmesiyle dizilere gelmesini beklemeyeceğimiz yıldızlar mini bile olsa dizi yapmaya başladılar. Teklif edilmeye başlanan ücretler nedeniyle artık düşüş gözüyle bakan falan da yok zaten. Bölüm başı 825,000 $ verince Meryl Streep bile dizi yapmaya ikna oluyor sonuçta, 20. Oscar adaylığını almış kadının kariyerine de laf etmeyelim isterseniz. O özellik Trump'a mahsus kalsın.

Efenim, HBO kanalında 19 Şubat'ta yepyeni bir mini dizi başladı: Big Little Lies. Yedi bölüm sürecek, başrollerinde de Reese Witherspoon, Nicole Kidman ve Shailene Woodley var. Yetmezmiş gibi kadrosunda Alexander Skarsgård, Laura Dern, Adam Scott ve Zoë Kravitz gibi tanınmış başka isimler de var. Az önce baktım, Reese Witherspoon'un bir dizide oynamasının üstünden neredeyse on beş sene geçmiş mesela. Hele Nicole Kidman en son bir dizide yer aldığında takvim 1989'u gösteriyormuş.

Belki bilen vardır, dizi Liane Moriarty'nin aynı isimli kitabından David E. Kelley tarafından uyarlandı. Bütün bölümleri Jean-Marc Vallée yönetti, yapımcılığı ise Kelley, Witherspoon ve Kidman'ın ortağı olduğu yapımcı şirketleri üstlendi. Ülkemizdeki yayını ise beIN Series Drama kanalında, ertesi gün yayınıyla dün akşam yayınladılar.

Peki, konu? En özet haliyle elimizde bir "Katil kim?" dizisi var. Ondan önce "Kim öldü acaba?" sorusu da var ama Kaliforniya'daki Monteye kasabasında yaşanan bir cinayet dizinin merkezini oluşturuyor. Bunu da daha çok girişte de yüzleri olan üç kadın üzerinden anlatıyor. Tanıtım amaçlı diyeceklerim bu şekilde, gelelim biraz da ilk bölümden bahsetmeye...

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER