Game of Thrones’un 6. sezonundan hayranlarını üzecek haber!

Game of Thrones’un 6. sezonundan hayranlarını üzecek haber!

Game of Thrones’un yeni sezonuyla ilgili söylentiler ve beklentiler, beşinci sezonun oldukça farklı bir şekilde ilerlemesinden dolayı normalin fazlasıyla üstüne çıkmış durumda. İçlerinde Khaleesi ve Jon Snow’un da bulunduğu pek çok sevilen karakterin farklı yollara sürüklenmelerinin yanısıra, Ak Gezenler’in Kuzey’den Hardhome köyüne getirdiği fırtınaya da tanık olduk.

Maalesef Game of Thrones’u her sene olduğu gibi aynı tarihte izleyemeyebiliriz. Westeros’un genellikle nisan ayında dönüş yapmasına alışkınız, fakat HBO dizinin yeniden başlayacağı tarihle ilgili hala resmi bir açıklama yapmadı. Dolayısıyla yeni bir program takvimi, diziyi yaza doğru erteleyecekmiş gibi görünüyor. Entertainment Weekly’nin haberine göre 14 Şubat’ta Martin Scorsese’nin Vinyl adlı yeni dizisi başlayacak, Girls ve Togetherness ise yeni bölümleriyle ekranlara dönecek. Bu dizilerin bütün bir sezon boyunca yayınlanmaları durumunda ise Game of Thrones’un ertelenmesi söz konusu olabilir.


Gönüllerdeki koalisyonun akıbeti ne olacak?

EW’de ise konuyla ilgili yer alan haber şu şekilde:
HBO genellikle 2 saate kadar süren dizilerini haftada 1 gün (pazar) olacak şekilde esas program takvimine göre yayınlıyor. Game of Thrones da, kanalın mart sonu ya da nisan başı gibi kış bitimine doğru final yapan dizilerinden sonra başlıyordu (Geçen yıl 6 Nisan’da başlamıştı). Fakat henüz Game of Thrones’un yeni sezon tarihiyle ilgili hiçbir açıklama yapılmadı. Kış dizilerinin 10’ar bölümden oluştuğunu düşünecek olursak, hiçbiri ara vermese bile Game of Thrones’un nisan başı ya da ortasında dönmesi zor görünüyor. Bu yüzden en yakın tarih nisan sonu diyebiliriz.”

Çoğu dizinin 2016’da silkelenmeye ihtiyacı olduğunu düşünürsek, Game of Thrones’un yaza ertelenmesi aslında o kadar da kötü bir durum değil. Game of Thrones’u yayın akışına Westworld gibi bir yapımla birlikte yerleştirmek, dizinin devamlılığı açısından akıllıca bir hareket olabilir.

Biz böyle diyoruz ama GoT fanları, alışmış olduğumuz yeni sezon tarihiyle ilgili fazla heyecanlılar. Dizinin prömiyer tarihinden önce internete sızma ihtimalini de göz önünde bulundurursak; kanalda yayınlanan bölümlerin izlenme oranları, internete düşen bölümler tarafından sarsılabilir.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER