Jon Stewart komediyi bıraktı, hayvan hakları mücadelesine başladı

Jon Stewart komediyi bıraktı, hayvan hakları mücadelesine başladı
The Daily Show ile tanınan Jon Stewart, geçtiğimiz aylarda emekli olmaya karar vermişti. Programı da Trevor Noah'a devretmişti. Emekliliğin tadını çıkartan Stewart, eşiyle birlikte hayranlar için mücadele vermeye başladı.

Jon ve eşi Tracey Stewart önce Bufflehead Farm isminde bir hayvan sığınağı açtı. Ardından sadece hayvanlara yardım amaçlı olan bu girişimin Farm Sanctuary ismindeki genel ağa katılacağını duyurdu. Bu sayede hayvan çiftliklerinden kaçan her türlü canlı bu sığınakta güvende olacak.

Stewart, komedi kariyerini devam ettirirken de hayvan hakları konusuna sıkça yer veriyordu. Özellikle New Jersey valisi Chris Christie hakkındaki sözleri birçok izleyicinin aklında yer etmişti. Eşi Tracey Stewart da yine bu konuda çalışmalarıyla biliniyor. O da yakın zamanda bu konuyu ele alan bir kitap yayımladı.

Hayvan hakları üzerinde ciddi olarak çalışmaya başlayan Jon Stewart, senelerce Washington'daki duyarsız insanlara ve medyaya dert anlama çabasının ardından empati sahibi insanlarla çalışmayı garipsediğini dile getiriyor.

Jon ve eşi Tracey Stewart'ın bu konudaki görüşlerini dile getirdiği haberin orijinalini aşağıda bulabilirsiniz.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER