The X-Files'in ilk gösterimi MIPCOM 2015'te gerçekleşti

The X-Files'in ilk gösterimi MIPCOM 2015'te gerçekleşti
Bu yılın önemli televizyon etkinliklerinden biri olan MIPCOM 2015 kapsamında altı bölümle ekrana dönecek olan The X-Files'ın yeni bölümü gösterildi.

Gösterime katılmak isteyenler uzun bir sırada beklemek zorunda kaldı. Grand Auditorium'un kapıları 15 dakika geç açıldı ancak bekleyişe değdi. Salonda katılımcıları FBI ajanı kılığındaki güvenlik görevlileri karşıladı. Tüm katılımcılara aşağıda gördüğünüz yaka kartlarından dağıtıldı.Sahnede ve salonda yine FBI ajanı gibi giyinmiş görevliler yer aldı. Katılımcıları defalarca video ve fotoğraf çekiminin yasak olduğu konusunda uyardılar. İçeride basın mensupları da çekim yapamadı. Sadece Fox tarafından görevlendirilen iki fotoğrafçı yer aldı.

Gösterim başlamadan önce perdede eski bölümlerden parçalara, bu bölümlerde rol alan önemli isimlere yer verildi. Tüm bunların yanı sıra izleyicilerle ilginç bilgiler de paylaşıldı. Bunlar arasında Gillian Anderson'ın Dana Scully rolü için seçildiğinde 24 yaşında olduğu ve bu rol için rakibinin Jodie Foster olduğu gibi detaylar yer alıyordu.

Yeni bölümde dikkat çeken detaylardan biri The X-Files jeneriğinin değişmemiş olmasıydı. Böylece bu altı bölümün diziyi sevenlerin gözündeki nostaljik havası da değişmemiş oldu. Yeni bölümlerin kurgusu, renkleri, görüntü kalitesi de tıpkı 13 yıl önceki gibiydi. Böylece bölümlere bilinçli bir şekilde eski hava katıldı. 

Bölüm gösterimi son bulduktan sonra dizinin yaratıcısı Chris Carter sahneye çıktı. Konuşmasının en fazla dikkat çeken yanı hayalini gerçekleştirdiğini dile getirmesi oldu. The X-Files'ın her zaman Gillian Anderson'ın şovu olduğunu, dizinin Mulder ve Scully arasındaki dinamiği ele almaya devam edeceğini açıkladı. 

The X-Files, altı bölümlük televizyon macerasına 24 Ocak'ta Fox ekranlarında başlayacak. Ancak ondan da önce 10 Ekim'de New York Comic Con'da gösterilecek. Ardından Chris Carter ve David Duchovny ile bir soru cevap etkinliği gerçekleştirilecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER