Kocamın Ailesi cephesinde neler oluyor?

Kocamın Ailesi cephesinde neler oluyor?
Hatırlarsanız, sezon finalinden sonra dizinin resmi hesabı tarafından "17 Eylül'de görüşmek üzere" mesajı gelmiş ve Kocamın Ailesi tatile gitmişti. Kış sezonu yaklaşmaya başladığında kanal ve Kocamın Ailesi'nin resmi Twitter hesabı, dizinin 1 Ekim Perşembe günü yeni sezona başlayacağını duyurarak tarih revizyonu yaptı.

Geçen hafta resmi hesaptan Kocamın Ailesi'nin yayın tarihine doğru geri sayım bile başlatılmışken aniden vazgeçildi ve 26 Eylül'den itibaren dizinin tanıtımları "Yakında" ibaresiyle dönmeye başladı. Kanal yayın akışında da 1 Ekim'de İnadına Aşk'ın yeni bölüm yayın bilgisi eklendi.


Kanal duyurusu

Bu değişiklikten sonra Kocamın Ailesi hayranları hafta sonu Twitter'da kanalı muhatap alan bir tag çalışması başlattı ve sevilen dizi hakkında oluşan belirsizlikten rahatsız oldukları mesajını verdiler.

Doğal olarak biz de bu ani değişikliğin sebebini merak etmeye başladık. Resmi ağızlardan konu hakkında bir cevap alamadık ama sektör kulislerinde dönen dedikoduya göre Kocamın Ailesi'nin yayın gününün değişmesi söz konusuymuş. İnadına Aşk'ın yükselen izlenme oranları nedeniyle Perşembe gününde devam etmesi; Kocamın Ailesi'nin ise Çarşamba gününe geçmesi olasıymış.

Seyircinin izleme alışkanlığını bozmamak için Kış sezonunda iyi performans gösteren dizilerin, yeni sezonda da kendi yayın gününe dönmesi bir yayıncılık geleneğidir. Henüz net olarak bir karara bağlanmamış olan bu sıra dışı gün değişikliği isteğinin sebebi Kocamın Ailesi'nin sezon finaline doğru izlenme oranlarındaki düşüş olabilir mi, bilmiyoruz.

Bakalım, bu ufak çaplı gün savaşının galibi kim olacak?
Sonucu biz de merakla bekliyoruz.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER