Fox ve HBO, Empire'nin isim hakları konusunda anlaştı

Fox ve HBO, Empire'nin isim hakları konusunda anlaştı
Amerika Patent ve Marka Ofisi'nin Empire ismini tescillememesiyle birlikte ortaya çıkan sorun çözülecek gibi görünüyor. Kurum, Empire ve Boardwalk Empire dizilerinin birbiriyle karıştırılma ihtimalinden dolayı, marka tescili yapmayı reddetmişti. Ancak böyle bir sorun olacağına inanmayan Fox ve HBO anlaşmaya vardı.

Geçtiğimiz mart ayında, Amerika Patent ve Marka Ofisi'nin Empire ismini onaylamamış olması Fox açısından önemli bir sorun yaratmıştı. Bu reddin sebebi olarak da, dizinin isminin HBO yapımı Boardwalk Empire'ye kafa karıştırıcı şekilde benzemesi gösterilmişti. Bu sıkıntıyı bir an önce aşmak isteyen Fox, yeni bir delil sunmak adına HBO ile uzlaştı. İki kanal, 14 Ağustos'ta fikir birliğine varlıklarını beyan eden bir anlaşma imzaladı. Anlaşmada iki kanalın da bu iki farklı dizinin birbirine karıştırılabileceğine inanmadıklarına dair bir madde yer alıyor.

Şimdilik Amerika Patent ve Marka Ofisi'nin ne karar vereceği bilinmiyor. Ancak, Fox ile HBO'nun anlaşması büyük bir adım olarak kabul ediliyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER