Netflix, Showtime'ın vazgeçtiği Ripley dizisini transfer etti

Netflix, Showtime'ın vazgeçtiği Ripley dizisini transfer etti
Sherlock ve Fleabag dizileriyle bilinen Andrew Scott'ın başrolünde yer aldığı Ripley dizisinin yayıncısı değişti.

Paramount+ ile birleşmeye hazırlanan Showtime'dan ilk olarak Let The Right One In ve American Gigolo'yu iptal ettiği haberi gelmişti. Ayrıca çekimleri çoktan tamamlanan Three Women'ı yayınlamaktan vazgeçti. Son gelen haberlere göre Three Women'ı ABD'nin kablolu kanallarından Starz aldı.

Showtime'ın yayınlamaktan vazgeçtiği bir diğer dizi projesi Ripley ise Netflix'in oldu. Çekimleri tamamlanan ve post-prodüksiyon aşamasına başlanan Ripley'in 8 bölümlük sezonu 2023'ün sonlarına doğru ya da 2024'in başında yayınlanacak. Deadline'ın haberine göre mini dizi olarak hazırlanan Ripley eğer beğenilirse devamının gelme ihtimali bulunuyor.

Patricia Highsmith'in beş romanlık serisinden uyarlanan diziyi Oscar ödüllü Steven Zaillian (Schindler’s List, The Night Of) kaleme aldı ve bölümleri yönetti. Bir sahtekarın seri katile dönüşümünü konu alan serinin hikayesi 1960'lı yıllarda geçiyor.

Tom Ripley (Scott), zengin bir adam tarafından serseri oğlunu eve döndürmesi için işe alınır. İtalya'ya gitmeyi kabul eden Tom'un işi kabul etmesi sahtekarlık, cinayet ve aldatma dolu karışık bir hayata ilk adımı olur. 

Kadrodaki isimlerden Johnny Flynn bahsi geçen hovarda oğlan Dickie Greenleaf'e hayat veriyor. Dakota Fanning, İtalya'da yaşayan bir Amerikalı olan ve Tom Ripley'in amaçlarının göründüğünden daha karanlık olduğundan şüphelenen Marge Sherwood'u canlandırıyor.

Roman serisinin ilk romanından uyarlanan The Talented Mr. Ripley filmi 1999'da vizyona geldi ve Matt Damon başrolü üstlendi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER