Showtime ve Paramount+ da birleşiyor

Showtime ve Paramount+ da birleşiyor
Son dönemde büyük çapta bir toparlanma sürecine giren sektördeki yeni gelişmelere bir birleşme haberi de eklendi. Şimdi de Paramount Global bünyesindeki markalardan Showtime ve Paramount+ birleşiyor.

Showtime'ın bu yıl içinde hem internet üzerinden hem de lineer olarak Paramount+’a entegre edileceği açıklandı. Yapılacak değişiklikle birlikte Showtime, ABD’de “Paramount+ with Showtime” olarak yeniden markalaşacak. Dijital kısmı Tom Ryan, Showtime'ın stüdyosunu ve kanalı Chris McCarthy yönetecek. Showtime'ın dijitaldeki içerikleri Paramount+'a eklenecek. Devamında Paramount+'ın Showtime içeriklerini içermeyen, 9.99 $'lık 'Essential' paketinin kaldırılması ve Showtime'ın yer aldığı 'Premium' paketiyle yola devam edilmesi bekleniyor. Ancak 14.99 $'lık aylık üyelik ücretinde değişiklik yapılıp yapılmayacağı şimdilik açıklanmadı.

Birleşme haberi Showtime'daki bazı içeriklerin geleceği hakkında yeni haberleri de beraberinde getirdi. Demián Bichir’in başrolünde olduğu Let The Right One In ilk sezonun ardından iptal oldu ve dizinin yapımcısı Tomorrow Studios başka bir platform bulmak üzere görüşmelere başladı. Dizi, John Ajvide Lindqvist’in 2004’te yayınlanan çok satan romanından ve onun 2008 İsveç filmi uyarlamasından esinlenerek hazırlanmıştı.

Ayrıca Jon Bernthal’ın başrolünde olduğu American Gigolo da 2. sezon onayı alamadı. Sezon sonunda ana hikayesini toparlayan dizinin başka bir yerde geri dönmesi beklenmiyor. Sancılı bir prodüksiyon süreci geçiren dramanın 10 bölümlük sezonu 8'e indirilmişti. Showrunner David Hollander ise sette çıkan ama detaylandırılmayan bazı sorunlar sonrası diziden gönderilmişti.

Showtime, yapımı tamamlanan ve kadrosunda Shailene Woodley, Betty Gilpin, DeWanda Wise ve Gabrielle Creevy’nin olduğu Three Women dizisinden yayınlamadan vazgeçti. Yapımcılar ise başka bir yayıncı için görüşmelere başladı ve Deadline'ın haberine göre masada en azından bir teklifin olduğunu konuşuluyor.

Paramount Global bununla sınırlı kalmayıp Warner Bros. Discovery'nin adımlarını takip ederek içerik çıkartmaya da başladı. Daha önceden iptal olan dizilerden Kidding, On Becoming a God in Central Florida, American Rust ve American Gigolo, Let the Right One In ile Super Pumped dizilerinin bölümleri Showtime'ın dijitaldeki içeriklerinin arasından çıkarıldı. Önümüzdeki günlerde Paramount+'tan da kaldırılmaları bekleniyor. İçeriklerin diğer platformların yaptığı gibi vergi indirimi almak ya da telif ödememek üzere çıkarıldığı ya da iptal edildiği / gönderildiği düşünülüyor.

2. sezon onayını alan Super Pumped’ın ilk sezon bölümleri kalktığı için yeni sezonun geleceği ise şimdiden soru işareti haline geldi. Dizinin ilk sezonu, hem kurucularından olan hem de 2010-2017 arası CEO’luk yapan Travis Kalanick’in yükselişi ve nihai düşüşü üzerinden Uber'in ortaya çıkışı ve sektörde yükselişini konu alıyor. İlk sezon yayınlanmadan gelen onay haberi sonrası 2. sezonun Facebook'u konu alacağı duyurulmuştu. Ancak Super Pumped'ın ilk sezonu beklenen reyting oranlarına ulaşamadı. Ödül törenlerinden ve eleştirmenlerden beklenen ilgiyi de göremedi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER