Patricia Cornwell’in Kay Scarpetta serisi de dizi oluyor

Patricia Cornwell’in Kay Scarpetta serisi de dizi oluyor
Polisiye roman yazarı Patricia Cornwell’in kaleme aldığı roman serisi Kay Scarpetta da dizi oluyor.

Deadline'ın haberine göre Amazon Prime'da ekrana gelmesi için hazırlanan dizinin başrollerinde yer alması için Nicole Kidman ve Jamie Lee Curtis'le görüşülüyor. 8'er bölümden iki sezonluk onay almaya yakın olan dizide Kidman, Scarpetta'ya hayat verirken Curtis ise kız kardeşi Dorothy'yi canlandıracak.

Senaryoyu Liz Sarnoff (Barry, Lost) kaleme alacak ve showrunner olarak görev alacak. Kidman ve Curtis, yönetici yapımcı olarak da dahil olacaklar. 20'den fazla Scarpetta romanı yazan Cornwell, özel adli danışman olarak çalışmadan önce baş medikal yönetici olarak Virginia'da görev aldı.

Everything Everywhere All at Once filmiyle kariyerinin ilk Oscar adaylığını kazanan Jamie Lee Curtis, Amazon'da yayınlanacak The Sticky dizisinin kadrosunda da bulunuyor. Büyük Kanada Akçaağaç Şurubu Soygunu'nu konu alan dizi, 2011 ve 2012'de Quebec'teki bir depolama tesisinden değeri 18,7 milyon Kanada Doları'nı bulan yaklaşık 3.000 ton akçaağaç şurubunun birkaç ay boyunca çalınmasını konu alıyor.

Son dönemde dizi projelerine ağırlık veren Nicole Kidman ise Amazon'da ekrana gelmesi için hazırlanan Expats, Pretty Things, Things I Know to Be True ve Hope dizilerinin kadrosunda bulunuyor. Ayrıca “A Good Marriage,”in yapımcılığını üstleniyor. Paramount+'ta yayınlanacak Lioness'te de rol alıyor. The Perfect Nanny dizisinin yayıncısı ise henüz belli değil.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER