Endemol Shine Türkiye için verilen iflas reddi kararı kesinleşti

Endemol Shine Türkiye için verilen iflas reddi kararı kesinleşti
Endemol Shine Türkiye'nin iflas davasında yeni bir gelişme yaşandı.

İstanbul Asliye 13. Asliye Ticaret Mahkemesi, 9 Ocak 2020'de şirketin ciddi gelir elde ettiğini ve borçlarını ödeyebilecek durumda olduğunu belirterek iflas talebinin reddine karar vermişti. Aynı karar İstanbul BAM 17. Hukuk Dairesi'nin ardından son olarak Yargıtay 6. Hukuk Dairesi tarafından da onandı ve kesinleşti.

2017'de Endemol Shine Group iflasını açıklayarak Türkiye ofisini kapatma kararı aldı. Ardından Türkiye ofisinin eski yöneticileri Gökhan Tatarer ve Hakan Eren’i kötü yönetim ve görevi kötüye kullanmak iddialarıyla mahkemeye vereceğini öğrendik. Tatarer ve Eren iddiaları yalanlayarak karşı dava açacaklarını açıkladı. Görevli bilirkişiler tarafından düzenlenen raporlar ise Tatarer ile Eren'i destekledi ve Endemol Medya'nın yaptığı işlerin maliyetinin yüksek olduğuna ve tutarların 2014-2015-2016-2017 yılları bazında yapılan işler karşılığında normal fiyatlar olduğuna karar verildi.

Uzun zamandır devam eden dava sürecinin ardından açıklama yapan Hakan Eren, "Bundan sonraki süreçte Endemol Shine şirketinin sahibi konumunda olan Fransız Banijay Grubu yetkililerinin basiretli tüccar gibi hareket edeceğini umar, bu duruma sebebiyet veren tüm taraflar hakkındaki yasal süreçlerin de bilahare takipçisi olmaya devam edeceğimi kamuoyunun bilgisine sunarım," ifadelerini kullandı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER