Endemol Shine Türkiye’nin eski yöneticileri de dava açmaya hazırlanıyor

Endemol Shine Türkiye’nin eski yöneticileri de dava açmaya hazırlanıyor
Geçtiğimiz hafta C21’de çıkan haberde Endemol Shine Group'un, Türkiye ofisinin eski yöneticileri Gökhan Tatarer ve Hakan Eren’i kötü yönetim ve görevi kötüye kullanmak iddialarıyla mahkemeye vereceğini öğrenmiştik.

Tatarer ve Eren iddiaları yalanlamış ve karşı dava açacaklarını açıklamıştı. Eren’in C21’e yaptığı açıklamaya göre açılacak davada ayrımcılık, taciz ve karalama iddiaları öne sürülecek ve iş kaybı sebebiyle 5 milyon avroluk tazminat talep edilecek. Dava, Neta Hukuk Bürosu avukatı Bülent Höke ve ekibi tarafından yürütülecek.

C21’in açıklamasına göre Amsterdam’da davayı açabilmek için gerekli olan hukuki dayanağın mevcudiyeti henüz kesinleşmiş değil. Eren ise, “İki üç hafta içinde Amsterdam’da işlemlere başlıyoruz ve avukatımız süreci Hollanda’nın en büyük hukuk bürolarından biriyle birlikte yürütüyor,” açıklamasını yaptı. Şirket yetkilileri ise ESG’ye ve yöneticilerine karşı yürütülen hukuki işlemlerin haksız olduğunu ve dayanağı olmayan bu iddialara karşı sonuna kadar mücadele edeceklerini açıkladı.

Türkiye’de yürütülen dava, tarafların bilirkişi raporlarına itirazlarının ardından Kasım ayında kaldığı yerden devam edecek. Tatarer ve Eren’in Amsterdam’da açmayı planladıkları davayı da takip ediyor olacağız.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER