Altın Küre ödül töreninin detayları belli olmaya devam ediyor

Altın Küre ödül töreninin detayları belli olmaya devam ediyor
Bu yılki Altın Küre ödül töreninin detayları belli olmaya devam ediyor. 

Töreni düzenleyen Hollywood Yabancı Basın Birliği'nin kendisini içinde bulduğu tartışmaların ve aldığı tepkilerin ardından NBC kanalı törenin yayınından çekildiği için ödüllerin törensiz dağıtılacağı haberi gelmişti. Birlik içi yapılanmaya devam eden HFPA, 2021 performanslarını ödüllendirmek adına 2022'deki töreni iptal etmemeyi seçti. 9 Ocak'ta kazananları belli olacak ödüllere yönelik HFPA'dan kısa süre önce yeni bir açıklama geldi.

Görünen o ki bu yılki ödül töreni öncekilere oranla "bayağı" görkemsiz geçecek. Variety'nin özel haberine göre birliğin ödülleri takdim etmesi için teklif gönderdiği ünlülerin hepsinden olumsuz yanıt aldı. HFPA ise kendi duyurusunda törenin kırmızı halı olmadan ve medya bulunmadan, sınırlı sayıda davetli eşliğinde gerçekleşeceğini duyurdu. Ayrıca davette adaylar ya da eski kazananlar da yer almayacak. Deadline'ın haberine göre ise birliğin yıllar içerisinde desteklediği ya da bağışta bulunduğu organizasyonların temsilcilerinden oluşan bir konuk listesi yer alacak ve ödülleri de onlar duyuracak. Kurumun kendi yöneticileri ve üyelerinin de katılacağı davette aşı zorunluluğu ve negatif PCR şartı aranacak.

Kazananların dışarıya nasıl duyurulacağı ise halen belirsizliğini koruyor. Davetten bir sosyal medya yayını yapılması ya da bülten/sosyal medya açıklamasıyla kazananların duyurulması bekleniyor. Davetteki ana gündem ise kazananlardan ziyade HFPA'nın zarar gören imajını toparlamak için gösterdiği çabada olacak.

Siyahilere yönelik şartların iyileşmesine yönelik çalışmalarda bulunan NAACP'yle beş yıllık bir iş birliğine giden kurumun davetlileri arasında kurumun Hollywood bölümünün başkan yardımcısı Kyle Bowser da bulunuyor. HFPA, birkaç ay önce birliğin üye yapısıyla ilgili yürüttüğü çalışma kapsamında bir kısmı siyahi olmak üzere 21 yeni kabul etmişti. HFPA'nın boykot edilmesinin nedenleri arasında bazı üyelerin rüşvet kabul ettiği iddialarının dile getirilmesinin yanı sıra o dönemki 83 üye arasında hiç siyahi bir üyenin olmaması, üye profilinde çeşitliliğin oldukça düşük olması da yer alıyor.

79. Altın Küre Ödülleri'nin adayları 13 Aralık'ta açıklanmıştı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER