Korona Bölüm 10: Sezon finalleri ve yeni vizyon tarihleri belli olmaya başladı

Korona Bölüm 10: Sezon finalleri ve yeni vizyon tarihleri belli olmaya başladı
Koronavirüsün sebep olmadığı düzenlemeler aralıksız devam ediyor. Üstelik iptal listesi halen kabarıyor.

* Grey's Anatomy'nin sezonu 21 bölümle kapatacağı resmileşti. Virüs sonrası duran prodüksiyon nedeniyle son dört bölüm çekilemedi. Empire da çekilemeyen son iki bölümüyle 18'de final yaparak yayın hayatını tamamlayacak. Bir kısmı çekilen 19'daki bazı sahneleri de kullanarak uygun bir final bölümü ayarlanacak.

Genius'ın Aretha Franklin sezonu tamamlanamadığından 25 Mayıs'taki prömiyeri iptal oldu, ilerleyen bir tarihte tamamlanınca başlayacak. The Walking Dead'in sezon finali tamamlanamayınca 26 Nisan'da ekrana döneceği duyurulan Killing Eve'in dördüncü sezonu 12 Nisan'a alındı. HBO, Jude Law'lu The Third Day dizisinin 11 Mayıs'taki prömiyer tarihini iptal etti, sonbaharda yayınlanacak. NBC ise yazın başlatacağını açıkladığı Blindspot'ı takvimin boşalması nedeniyle 30 Nisan'a çekti.

Belli olan bazı sezon finali tarihleri şimdilik şöyle:

Supernatural: 23 Mart (Kalan iki bölüm ve efektleri eksik bölümler daha sonra tamamlanacak)
Legacies: 26 Mart
FBI: 31 Mart

Hawaii Five-0: 3 Nisan
The Walking Dead: 5 Nisan (Sezon finali tamamlanıp özel bölüm olarak daha sonrayayınlanacak)
Manifest: 6 Nisan
Schitt’s Creek: 7 Nisan
The Resident: 7 Nisan
Modern Family: 8 Nisan
Grey’s Anatomy: 9 Nisan
New Amsterdam: 14 Nisan
Chicago Fire: 15 Nisan
Chicago Med: 15 Nisan
Chicago PD: 15 Nisan
Better Call Saul: 20 Nisan
Empire: 21 Nisan
Brooklyn Nine-Nine: 23 Nisan
Law & Order: SVU: 23 Nisan
Superstore: 23 Nisan
Will & Grace: 23 Nisan
Prodigal Son: 27 Nisan

Good Girls: 3 Mayıs
Zoey’s Extraordinary Playlist: 3 Mayıs
The Flash: 12 Mayıs
The Blacklist: 15 Mayıs

* Showtime, Billions ve Black Monday dizilerinin sezonlarını ikiye bölmede kararı aldı. Billions, 5 Mayıs'ta başlayacak, ancak ilk 7 bölümden sonra araya girecek. Kalan beş bölüm daha sonra. Black Monday ise 12 Nisan'daki 6. bölümünden sonra araya girecek, kalan dört bölüm daha sonra.

HBO'nun dizilerinden Succession ve Barry, çekimlere başlamadan prodüksiyonu mecburen durdurdu.

* Disney ve Marvel başta olmak üzere vizyon tarihi ertelenen filmlerin yeni tarihleri belli olmaya başladı. ABD'de sinemalar Haziran ortasına kadar açılmayacak gibi duruyor. Belli olan yeni vizyon tarihleri:

Mulan - 20 Temmuz 2020
Candyman - 25 Eylül 2020
The French Dispatch - 16 Ekim 2020
Black Widow - 6 Kasım 2020
Free Guy - 11 Aralık 2020
Eternals - 12 Şubat 2021
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings - 7 Mayıs 2021
Jungle Cruise - 20 Haziran 2021
Doctor Strange in the Multiverse of Madness - 5 Kasım 2021
Thor: Love and Thunder - 18 Şubat 2022
Captain Marvel 2 - 8 Temmuz 2022
Indiana Jones 5 - 29 Ağustos 2022

Artwmis Fowl sinemaları es geçerek direkt olarak Disney+'ta vizyona girecek yakın gelecekte. The New MutantsThe Personal History of David Copperfield, Antlers ve Woman in the Window filmleri içinse henüz vizyon tarihi belirlenmedi.

* Sony'den de vizyon takvimi değişikliği geldi.

Ghostbusters: Afterlife 5 Mart 2021 tarihine; Jared Leto'lu Morbius 19 Mart 2021 tarihine; Tom Holland'lı oyun uyarlaması Uncharted 5 Mart 2021'e; Peter Rabbit 2: The Runaway 15 Ocak 2021'e alındı. İsimsiz bir Sony & Marvel projesinin tarihi belirsiz hale geldi. 

Kevin Hart'lı Fatherhood 15 Ocak 2021 tarihine; Tom Hanks'li Greyhound ise belirsiz bir tarihe ertelendi. Spider-Man 3'ün prodüksiyonu da şimdilik başlamıyor.

* Daha önce vizyon takviminde değişikliklere giden Paramount'tan da yeni tarihler geldi.

Top Gun: Maverick 23 Aralık'a, The SpongeBob Movie: Sponge on the Run 31 Temmuz'a, A Quiet Place Part II 4 Eylül'e kaydı. The Tomorrow War ise şimdilik belirsiz.

Monte-Carlo Televizyon Festivali de iptal, 2021'de yapılacak. Önde gelen içerik fuarlarından DISCOP da Afrika'daki fuarlarını erteledi. Abidijan'daki 3-4 Eylül'e; Johannesberg'deki de 28-29 Ekim'e kaydı.

Wimbledon Tenis Turnavası da yapılmıyor. Turnuva en son iptal olduğunda II. Dünya Savaşı vardı. Emmy'nin takviminde koronavirüs nedeniyle değişikliğe gidildi. Törenin tarihi şimdilik aynı ama adaylar 28 Temmuz'da açıklanacak. Adaylık şartlarında da bazı değişiklikler var.

HBO, evde kalmayı teşvik için yaklaşık 500 saatlik içeriğini bedava izlenebilir hale getirdi. Bunların içinde Veep, Silicon Valley, Succession, The Sopranos, Barry, Six Feet Under, True Blood, Ballers ve The Wire gibi dizilerin tüm sezonları; pek çok film ve belgesel de yer alıyor.

AMC Networks ise bünyesinde bulunan AMC, BBC America, IFC, SundanceTV ve Sundance Now üzerinden bir benzerini yaptı. Listede The Walking Dead'in 10. sezonunun ilk yarısı, Liar, Riviera, The Restaurant, Public Enemy, The Bureau, Baroness von Sketch Show, Birthday Boys, Spoils of Babylon, Spoils Before Dying, Bunk, Food Party gibi yapımların yanı sıra BBC America'nın ekrana getirdiği pek çok belgesel bulunuyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER