Korona Bölüm 9: Önümüzdeki üç ayın ertelemelerine devam

Korona Bölüm 9: Önümüzdeki üç ayın ertelemelerine devam
Koronavirüs nedeniyle özellikle önümüzdeki üç ayın ertelemeleri devam ediyor.

* Warner Bros, haziran ayında vizyona girecek Wonder Woman 1984 filmini 14 Ağustos'a öteledi. Bununla kalmadı, In The HeightsScoob! ve Malignant filmlerini de erteledi. Üç filmin yeni vizyon tarihleri henüz belli değil. Şirket, Christopher Nolan’ın yeni filmi Tenet’i ise henüz ertelemedi. Film, bir değişiklik olmazsa 17 Temmuz 2020’de vizyona girecek.

Altın Küre'den yeni bir takvim kararı geldi. Filmlerin aday olarak değerlendirilebilmesi için en az bir hafta sinemaya gelmesi kararı esnetildi. Şimdilik 30 Nisan'a kadar bu karar uygulanmayacak. Yani dijital satışa gelmiş olmaları, üyelerin yayın linki veya DVD ile izleme imkanın olması yeterli olacak. Oscar'ın da hafta içi aynı konuyu görüşmesi bekleniyor.

* Olimpiyat komitesinin ısrarla ertelemek istemediği Tokyo 2020 de nihayet ertelendi. 2021'e kalan yaz olimpiyatlarıyla ilgili detaylar daha sonra belli olacak. 7 Haziran'da düzenlenecek 74. Tony Ödülleri de ertelenen etkinlikler listesinde. Benzer şekilde mayıs ayında kazananları belli olacak Peabody Awards da.

Sinema TV Sendikası'nın açıklamasına göre şimdiye kadar 36 dizi, 60 reklam, 12 film seti durdu. 11 dizinin post-prodüksiyonu durdu, 8’i post için evden çalışmaya başladı. Elbette durmayan diziler veya stok bitince geri dönme ihtimali bulunan diziler halen var maalesef... Sendika aynı zamanda sektörde kamera önü ve arkası çalışanlara ilişkin ekonomik tedbir talepleri de açıkladı.

#setleridurdurun

* Nicole Kidman'lı ve Hugh Grant'lı HBO dizisi The Undoing 10 Mayıs'ta başlayamıyor. Ertelenerek sonbahar mevsimine atıldı.

The Walking Dead ve Supernatural, virüs nedeniyle yayınlarını erken sonlandırıyor. Çünkü sadece çekimler durmadı, post-prodüksiyon da durdu. Dolayısıyla bazı bölümleri tamamlayamadılar. Supernatural'ın 23 Mart bölümü bir süreliğine sondu, TWD ise sezon finali olmaksızın bitirecek şimdilik.

F.B.I. dizisi çekimleri tamamlayamadığından 31 Mart'ta sezonu kapatıyor. The Resident ise bir haftayı tekrarla geçirip 7 Nisan'da hazır olan tek bölümünü yayınlayıp sezonu bitirecek. New Amsterdam ise 14 Nisan'da benzer şekilde sezonunu tamamlayacak. İki haftalık tekrarda olan dizinin 7 Nisan'daki bölümü salgın hastalık konulu olduğunu için başka zaman yayınlanacak. Bu nedenle hazırda tek bölüm kaldı.

The Flash'ın bitirilemeyen sezonu nedeniyle sezon finali 12 Mayıs olarak belirlendi. Legacies dün gece ekrana gelen bölümüyle mecburi arasına çıktı. Geri dönebildiklerinde kalan bölümleri (tahmini 4) tamamlayacak. Gelecek haftadan itibaren In the Dark 2. sezon başlayacak. Açıklanan ilk tarihten 1.5 ay önce dönüyor.

* Avrupa'da interneti rahatlatmak için bit hızını düşürme kararı alanların arasına Amazon, Apple, Facebook ve Instagram da dahil oldu. Daha önce Netflix ve Youtube da karar almıştı.

* ABD merkezli online yayın platformlarından CBS All Access de bir aylık bedava kullanım veren platformların arasına dahil oldu. Amazon Prime Video, çocuklarla ilgili içerikleri tüm kullanıcılarına ücretsiz olarak kullanıma açıldı. Bu arada Netflix, hafta içi bir saatliğine ABD'de ve Avrupa'da web üzerinde çöktü ve geri geldi.

* Virüs kapanların arasına Hollywood'un taciz/tecavüz mahkumu Harvey Weinstein da dahil oldu. Virüs tufanı çıkmadan hemen önce 23 sene hapis cezası almıştı. Ayrıca dizi ve tiyatro oyuncusu Aaron Tveit (Graceland, Braindead) de testinin pozitif olduğunu duyurdu.

Law & Order: SVU'nun set ekibinden Josh Wallwork virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER