Korona Bölüm 8: Yeni düzenlemeler, yardımlar ve değişiklikler

Korona Bölüm 8: Yeni düzenlemeler, yardımlar ve değişiklikler
Halkımızın evde kalmayı pek de beceremediği şu günlerde korona gündemdeki yerini korumaya devam ediyor.

* Kanal D'nin Hizmetçiler dizisi de komple duran yapımların arasına katıldı.

* Sonic the Hedgehog da dijitale erkenden gelenlerden oluyor (31 Mart). Disney/Pixar'ın yeni animasyon filmi Onward da vizyon macerası kısa sürdüğünden dijitale erken gelecek. 3 Nisan'da Disney+'a gelecek olan film öncesinde kiralamaya açılacak. 

3 Nisan'da vizyona girecek Issa Rae ve Kumail Nanjiani'li Lovebirds filmi mecburen ertelendikten sonra Paramount tarafından Netflix'e satıldı. Platformun ne zaman yayınlayacağı belli değil ama artık sinemalara gelmiyor. Bu durumun benzerinin yakın gelecekte yeniden başka filmlerce de yaşanması bekleniyor.

Warner Bros. da Wonder Woman 1984'u erteleyebilir. İlk olarak vizyon dışı ihtimalleri değerlendirmeye başladığı haberleri çıksa da Indiewire'a göre film, sinemalara gelecek. Açıklanan vizyon tarihi Haziran başı hala. 

* The Walking Dead'in yeni uzantısı "The Walking Dead: World Beyond" 12 Nisan'da başlayacaktı. Ancak yapılan açıklamayla yılın sonlarına doğru atıldığı belirtildi. TWD ve ilk uzantısı Fear the Walking Dead'de çekimleri duran pek çok diziden sadece ikisi.

* ABD'nin kablolu kanallarından Showtime da 30 günlük bedava üyelik sağlıyor.

* Youtube da Netflix gibi Avrupa’da interneti rahatlatmak için düzenlemeye gidiyor. Videolar artık direkt olarak SD açılacak ve dileyen HD’ye geçecek. Youtube, uygulamanın ne kadar süreceğinden bahsetmiş değil. Avrupa Birliği'nden gelen isteği kabul eden Netflix'in belirlediği süre ise 30 gün.

Benzer bir adım Disney+'tan da geliyor. 24 Mart'ta Avrupa'da açılış yapacak olan olan platform, bant hızını %25 düşürecek. Uygulama bir aylığına geçerli olacak. Ayrıca Fransa'daki açılışı 7 Nisan'a erteledi.

Netflix, 100 milyon dolarlık yardım fonu hazırladığını açıkladı. Başta kendi veya kendine bağlı prodüksiyonlarda yer alan kişiler olmak üzere virüsten etkilenen sektör çalışanlarına yardım amaçlı kullanacak.

* Power dizisinin uzantı dizisi Power Book II: Ghost'un set ekibinden birisinde de korona testi pozitif çıkmış. Dizinin seti geçen hafta durmuştu.

*  Younger dizisinde canlandırdığı Maggie karakteriyle bilinen Debi Mazar'ın testi de pozitif çıktı. ABD'nin ünlü reality şov sunucusu Andy Cohen de korona pozitif olduğunu açıkladı. Hatta "28" yaşındaki The Bachelor yıldızı Colton Underwood da.

* ABD'deki gece şovlarının sunucuları (Colbert, Meyers, Fallon, Noah) evlerinden video kaydederek segment halinde Youtube üzerinden yayınlamaya başlamışlar.

* Vizyon tarihlerinin ertelenmesiyle birlikte sinema/dizi sektörü karmakarışık bir hal alınca 'seçilebilirlik' takvimleri de altüst oldu. BAFTA, Emmy, Altın Küre ve dahasında yarışabilecek şekilde yayın tarihi belirleyen yapımların durumu belirsizleşti haliyle. Bu nedenle ödül törenlerinin de kendi içinde kabul takvimini değiştirmesi gündeme gelmeye başladı. Gerçi ertelenen törenlerin bu yıl içinde tekrar yapılıp yapılmayacağı da meçhul.

* The Resident’in ardından ABD'de ekrana gelen New Amsterdam, Grey’s AnatomyStation 19 ve The Good Doctor da setteki tıbbi malzemeleri bağışlama yoluna gitti.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER