Emmy'nin takviminde koronavirüs nedeniyle değişikliğe gidildi

Emmy'nin takviminde koronavirüs nedeniyle değişikliğe gidildi
Koronavirüsün pek çok yapımı durdurması ve yayın takvimlerini değiştirmesi ödül törenlerinin programını da etkiliyor. Bunlardan birisi ise Primetime Emmy oldu.

Son açıklamaya göre tören tarihi şimdilik değişmedi. Teknik ödüller 12-13 Eylül'de, ana tören ise 20 Eylül'de düzenlenecek. Ancak adayların açıklanması 28 Temmuz'a alındı. Diziler ve mini diziler aday olabilmek için halen 31 Mayıs öncesinde başlamak zorunda. 31 Mayıs olan adaylık kabul kapanışı ise 30 Haziran’a kaydırıldı. Bir dizinin bu zamana kadar en az 6 bölümünün yayınlanmış olması lazım. Mini diziler ise yine bu tarihe kadar herhangi bir platformda bütün bölümlerini yayınlamış olmak zorunda.

Altın Küre cephesinden de hafta içi benzer bir virüs açıklaması geldi. Buna göre 15 Mart-30 Nisan arası için filmlerin sinema zorunluluğu kaldırıldı. Dijitale gelmeleri, üyelere DVD veya izleme linki gönderilmesi yeterli olacak. Kurallar gereği bir filmin aday olabilmesi için en az bir hafta sinemalara gelmesi gerekiyordu. Ancak sinemaların kapanması sonrası pek çok film vizyon tarihini değiştirdi, bazıları beklenenden erken dijitale geldi. Virüsün etkisine göre belirlenen tarih genişletilecek.

Ayrıca Oscar cephesinin de gelecek hafta benzer amaçla toplanması bekleniyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER