Gişe Filmleri Kuşağı: ‘Özgürlük Yazarları’

Gişe Filmleri Kuşağı: ‘Özgürlük Yazarları’
Amerika ve Alman ortak yapımı olan film, idealist bir öğretmenin sorunlu öğrencilerle yaşadığı olayları ekrana getiriyor.

Erin Gruwell, idealleri olan genç bir öğretmendir. Büyük umutlarla Wilson Lisesi’nde görevebaşlar. Ders vereceği sınıfta, birçok ırktan ve toplum katmanından öğrencilerin yanı sıra sorunlu öğrenciler de vardır. Öğrencilerin çoğunun hayattan hiçbir beklentisi ve umudu yoktur, bu yüzden derslere katılmak istemezler. Erin, pes etmez ve öğrencilerin ilgisini çekebilecek çeşitli yöntemler denemeye çalışır. Çeteler arasında çıkan çatışmalar sonunda Erin, ders sırasında ırkçı karikatürlerin yapılmasını yasaklar. Sınıfta çıkan tartışmalar sonrasında genç öğretmen, öğrencilerini dinlemeye karar verir. Erin’in onları dinlemesiyle birlikte öğrenciler de yavaş yavaş aşırı davranışlarından sıyrılmaya başlar.

Başrollerinde; Oscar ödüllü oyuncu Hilary Swank, Imelda Staunton ve Patrick Dempsey'in bulunduğu Özgürlük Yazarları (Freedom Writers) 3 Haziran Çarşamba günü saat: 22:00'de CNBC-e'de.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER