Karayip Korsanları: Salazar'ın İntikamı 17 yıllık rekoru kırmayı başardı!

Karayip Korsanları: Salazar'ın İntikamı 17 yıllık rekoru kırmayı başardı!
Karayip Korsanları serisinin beşinci filmi Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı, kırılması güç bir rekoru kırmayı başardı.

Disney stüdyolarından çıkan ve 26 Mayıs’ta vizyona giren film Türkiye’de şimdiye kadar 1 milyon 439 bin 625 kişi tarafından izlendi ve 18 milyon 712 bin 645 TL değerinde bir hasılat elde etti. İlk olarak 2003 yılında, Karayip Korsanları: Siyah İncinin Laneti ile izleyiciyle buluşmuş olan uzun soluklu serinin en yeni filmi 17 yıldır kırılamayan bir rekoru da kırmış oldu. Disney’in hem en yüksek hasılat hem de en çok izleyici bazında bugüne kadarki rekorlarını egale etmeyi başaran Salazar’ın İntikamı, böylelikle 17 yıldır tahtta oturan Altıncı His filmini de geride bırakmış oldu. 4 Şubat 2000 tarihinde vizyona giren Altıncı His filmi 38 haftalık vizyon hayatının sonunda toplamda 1 milyon 428 bin 659 kişi tarafından izlenmişti.

Bu yıl vizyona girecek olan diğer iki Disney filminin (27 Ekim’de Thor: Ragnarok, 15 Aralık’ta ise Star Wars: Son JediSalazar’ın İntikamı’nı geçip geçemeyeceğini bekleyip göreceğiz. Fakat nice filmlerin bu rekoru kıramadığını da hatırlatmak gerekli.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER