Netflix, Xfinity X1 cihazlara da geliyor

Netflix, Xfinity X1 cihazlara da geliyor

Dünyanın lider online platformu Netflix'in içerik hizmeti gelecek haftadan itibaren Xfinity X1 cihazlar üzerinden de ulaşılabilir olacak.

Comcast şirketine bağlı Xfinity X1 ile Netflix'e üye olmayanlar bu sayede online servise üye olabilecek ve televizyon üzerinden bir aylık bedava sürümü başlatabilecek. Bir aylık süre sonrasında da normal fiyatlar üzerinden üyeliklerine devam edebilecekler. Netflix'e üye olan XI kullanıcıları ise kullanıcı isimleri ve şifreleriyle cihaz üzerinden Netflix hizmetinden yararlanabilecekler.

Comcast ile yapılan X1 entegrasyonu sayesinde Netflix 4-5 milyon civarında yeni üye bekliyor. Toplamda elde edilmesi beklenen üye sayısı ise 9-11 milyon civarında. Comcast'in X1 üyelerinin %58'inin hali hazırda Netflix'e üye olduğu ve Eylül sonu itibarıyla Amerika'daki Comcast video abone sayısının 22.43 milyon olduğu belirtildi.

Netflix içeriği Xfinity On Demand servisine de tamamıyla entegre olacak ve House of Cards, Orange is the New Black veya Stranger Things gibi orijinal dizilere Comcast bünyesindeki diğer içeriklerle birlikte aynı menü üzerinden ulaşabilecek. Menüde Netflix, Adam Sandler veya Kevin Spacey gibi kelimeler arandığında da hem Xfinity hem de Netflix içeriği arayanların karşısına çıkacak.

Netfllix daha önce de de İngiltere'den Liberty Global ve Amerika'daki bir diğer benzer hizmet servisi Dish Network ile bu tarz entegrasyon anlaşmaları yapmıştı.


ETİKETLER :

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER